Turgelių seniūnijos gyventoja sulaukė 100 metų jubiliejaus!

0
340

1920 metų liepos 19 d. Pastovų kaime gimė Stefanija Gerasimovič. Ją pasveikino Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič, Socialinės paramos ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Regina Sokolovič, Turgelių seniūnijos seniūnas Eduard Tyškevič ir seniūnijos specialistė Valentina Markevič.

Stefanija jaunystėje 15 metų tarnavo ponų Beliavskių ūkyje, Vilkiškių kaime. Vėliau dirbo kolūkyje, kur sulaukė pensijos. Į Mikniškių kaimą, kuriame ir tebegyvena, moteris atsikėlė kartu su savo vyru, čia kartu pasistatė namus bei susilaukė dviejų dukrų: Danutos ir Marijos. Jubiliatė džiaugiasi gausia šeima – turi 5 anūkus ir 3 proanūkius. Garbaus amžiaus sulaukusią Stefaniją Gerasimovič savo namuose rūpinasi dukra Danuta Matvejeva.

Stefanija prisimena ir karo laikus: „Tai buvo 1939 metų rugsėjo 8 dieną. Bažnyčioje kunigas Boguslavas paskelbė, kad prasidėjo karas. Visi buvome labai išsigandę, kad iš mūsų atims visą ūkį ir ateis sunkūs laikais. Visi gyventojai labai nerimavo, ypač moterys verkė, kad nesulauks savo vyrų. Buvo neramūs laikai, galiausiai sulaukėme žinios, kad iš Medininkų pusės atėjo rusai, išminavo laukus, net jautėme palengvėjimą. Taip… daug ką man teko išgyventi“, – pasakoja šimtametė gyventoja.

Nuoširdžiai tikinti krikščionė Stefanija kiekvieną sekmadienio rytą iš Mikniškių kaimo link Turgelių miestelio eina pėsčiomis į bažnyčią. Kaskart puošiasi kaip į didžiulę šventę: bateliai, pėdkelnės ir būtinai suknelė. Vakar Turgelių Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje aukotos mišios, per kurias tikintieji sveikino ir meldėsi už Dievo dovanotas ilgus metus poniai Stefanijai.

Jubiliatė pasižymi tikrai labai geru humoro jausmu: „100 metų neskaudėjo dantų, o tik dabar pradėjo!“, – juokaudama sako močiutė. Atvykusiems svečiams ji užtraukė dainą ir pasakojo, kad su Dievo pagalba planuoja dar iki 110 metų gyventi.

 

Šalčininkų rajono savivaldybės informacija