Tys visureigiai, skirti užsakovams Uzbekijoje, iš Lietuvos neišvyko

0
91

Vakar naktį VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Padvarionių pasienio užkardos pareigūnai Medininkų PKP patikrino iš Lietuvos vykusio krovininio automobilio MAN su puspriekabe „Krone“ dokumentus.

Transporto priemonę su Uzbekijos valstybinio numerio ženklais  vairavo 36-erių šios šalies pilietis. Į Baltarusiją puspriekabėje jis gabeno keturis naudotus automobilius.

Dokumentų kontrolės metu VSAT pareigūnams įtarimų sukėlė trijų iš jų – 2019-ųjų „Toyota RAV 4“ belgiškais registracijos numeriais, 2018-ųjų „Lexus RH450“ amerikietiškais numeriais ir 2019-ųjų laidos „Land Rover Rangerover Sport“, registruoto Vokietijoje, – registracijos liudijimai. Pirminiais duomenimis, šių visureigių registracijos liudijimai – visiškos klastotės.

Maža to, dokumentų patikros metu taip pat nustatyta, kad  automobilio „Land Rover Rangerover Sport“ registracijos liudijimo kaip pavogto nuo praėjusių metų sausio vidurio ieško Vokietijos teisėsauga. Automobilius gabenęs uzbekas paaiškino, kad Kaune pakrautus visureigius jis turėjęs nuvežti į Uzbekistaną.

Vilniaus pasienio rinktinėje dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo juo bei antspaudo, spaudo ar dokumento pagrobimo arba jo panaudojimo pradėti ikiteisminiai tyrimai. Griežčiausia bausmė už šias nusikalstamas veikas – laisvės atėmimas iki 6 metų.

Sulaikyti automobiliai saugomi Vilniaus pasienio rinktinėje. Uzbekijos pilietis po apklausos paleistas.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros 1-ojo skyriaus prokurorė.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės informacija