Uždraudė nelegalaus mėsos išpjaustymo cecho veiklą

0
137

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos (toliau – Vilniaus aps. VPK KPENTV) pareigūnais, atlikusiais neviešo pobūdžio informacijos rinkimo veiksmus, inicijavo tyrimą, kurio metu nustatė, kad UAB „Minona”, veikusi Šalčininkų rajone, vykdo nelegalią mėsos išpjaustymo cecho veiklą.

Praėjusią savaitę vykusio patikrinimo metu, cecho šaldymo kamerose buvo surasta daugiau kaip 4 tonos išpjaustytos kiaulienos. Produkcija neženklinta, todėl nebuvo galimybės patikrinti mėsos atsekamumo, tinkamumo vartoti terminų, saugos ir kokybės.

Tikrinant cechą, taip pat nustatyti patalpų ir įrangos higieniniai pažeidimai: išpjaustymui, iškapojimui naudojamos medinės kaladės, pjaustymo lentos nusidėvėjusiais paviršiais, neplautos, nėra dezinfekcinių priemonių. Nepildomi savikontrolės žurnalai, kuriuose turi būti fiksuojami esminiai maisto saugą užtikrinantys veiksniai, bei temperatūriniai rėžimai.

VMVT įpareigojo įmonės atstovus sunaikinti nesaugią produkciją. Įvertinus nustatytus pažeidimus, bei atsižvelgiant į tai, kad įmonės nelegali veikla nustatoma jau ne pirmą kartą, atsakingam asmeniui už VMVT Vilniaus departamento direktoriaus nurodymų nevykdymą ir patikrinimo metu nustatytus pažeidimus bus taikyta administracinio poveikio priemonė.

Patikrinimo metu Vilniaus aps. VPK KPENTV pareigūnai nustatė, kad minėtame ceche dirbo du nelegalūs darbuotojai. Įmonės vadovui gresia papildoma Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse numatyta atsakomybė.

VMVT informacija