Naujam gyvenimui prikels Vilniaus istorinį pastatą: iš jame įrengtų aukštos klasės butų atsivers įspūdingos senamiesčio panoramos

0
24

Keturių aukštų, 1957 m. statybos Vilniaus kolegijos pastatą, esantį ant senamiesčio kalvos Naugarduko g. 5, kartu su 0,24 ha ploto valstybinės žemės nuomos teise nekilnojamojo turto vystytojas UAB „Pro Kapital Vilnius Real Estate“ įsigijo pernai aukcione. Jame varžėsi 14 dalyvių. Įsigijimo sandorio vertė siekė 6,25 mln. eurų. Kiek numatoma investuoti į šio unikalaus pastato rekonstrukciją bei visą projektą ir kada numatoma pradėti darbus, bendrovė ketina pranešti vėlesniame etape.

„Džiaugiamės, kad rengiant projektinius pasiūlymus mūsų architektų komandai pavyko pasiekti užsibrėžtą tikslą – išsaugoti esamo istorinio pastato ir jį supančio parko privalumus bei šį unikalų statinį darniai integruoti į senamiesčio urbanistinę struktūrą. Ši Vilniaus dalis daugeliui miestiečių kelia nuostabą atsiveriančiomis įspūdingomis senamiesčio panoramomis ir ramybe miesto centre bei žaluma, kurią ne tik išsaugosime, bet ir plėsime“, – sako UAB „Pro Kapital Vilnius Real Estate“ direktorė Neringa Rasimavičienė.

Projektiniuose pasiūlymuose numatyta, kad rekonstruojamame 4 aukštų istoriniame pastate su mansarda ir naujame 3 aukštų su mansarda pastate, besiribojančiame su parku, bus įrengti aukštos klasės butai, požeminė automobilių parkavimo aikštelė bei komercinės patalpos. Visą komplekso teritoriją numatoma sujungti želdynais su Vingrių šaltinių skveru ir taip įsilieti į esamą parko teritoriją.