Atėmė savivartį už statybinių šiukšlių išvertimą neleistinoje vietoje

0
128

Vilniaus aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai š. m. rugsėjo 8 d., penktadienį, nustatė kad įmonė UAB „Vilnius Town Group“ galimai neteisėtai išvežė gruntą, užterštą statybinėmis ir griovimo medžiagomis ir išvertė privačiame sklype ant žemės paviršiaus. Už šį pažeidimą buvo paimtas savivartis. 

Praėjusį penktadienį, š. m. rugsėjo 8 d., Vilniaus aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė, kad įmonė UAB ,,Vilnius Town Group“, kuriai š. m. gegužės 16 d. sprendimu Aplinkos apsaugos agentūra panaikino Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimo galiojimą, iš veiklavietės Arimų g. 20, Vilniuje, išvežė gruntą, užterštą statybinėmis ir griovimo (plytų, plastiko, metalo, stiklo) atliekomis ir išvertė 8,8 m3 privačiame sklype ant žemės paviršiaus. Vairuotojo teigimu iki atvykstant pareigūnams buvo atvežti ir išpilti trys savivarčiai, o iš viso, su prieš tai atliktais vežimais, atvežta 30,35 m3 užteršto grunto. 

Už numatytą pažeidimą Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 247 str. 53 d. numatytas transporto priemonės konfiskavimas, užteršus aplinką daugiau nei 5 m3. Pareigūnai patikrinimo metu už nustatytą pažeidimą paėmė transporto priemonę – savivartį. 

Įmonei š. m. gegužės 17 d. buvo teiktas privalomasis nurodymas per 40 darbo dienų teritorijoje laikomas atliekas perduoti teisėtiems atliekų tvarkytojams, tačiau UAB ,,Vilnius Town Group“ iki šiol privalomojo nurodymo reikalavimų neįvykdė ir departamentas š. m. liepos 24 d. kreipėsi į teismą civiliniu ieškiniu dėl įpareigojimo įmonei vykdyti reikalavimus. 

Stiprindamas nelegalių atliekų ir jų vežėjų priežiūrą, departamentas sugriežtino kontrolę – vien per šiuos metus paimtos 9 transporto priemonės (kartu su UAB „Vilnius Town Group“) iš nelegalių atliekų vežėjų: šešios Vilniaus mieste ir rajone, po vieną Trakuose, Ukmergės rajone ir Elektrėnuose.    

Aplinkos apsaugos departament informacija