Ugniagesiai įspėja: rūkymas lovoje – pražūtingas

0
276

Šiandien, apie pirmą valandą nakties, buvo gautas pranešimas apie gaisrą Vilniuje, Šaltkalvių gatvėje. Devynių aukštų bendrabučio tipo name, laiptinėje, jautėsi svilėsių kvapas. Pirmieji dūmus pajuto ir ugniagesius iškvietė penktojo aukšto gyventojai. Ugniagesiai pirmiausia apžiūrėjo penktąjį aukštą, tačiau gaisro židinio nerado. Tada jie nusileido į ketvirtąjį aukštą. Užėję į vieną butą, per balkoną pamatė, kad iš šalia esančio buto veržiasi dūmai. Kadangi buto durys buvo užrakintos, jie jas išlaužė ir kambaryje, lovoje, rado smarkiai apdegusį buto savininką. 68-erių metų vyrui medikai konstatavo mirtį. Gaisro metu apdegė sofa, dalis grindų, aprūko kambarys.

Pasak Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyresniojo inspektoriaus Arvydo Vingilio, prie lovos mėtėsi nuorūkos ir alkoholio buteliai: „Pirminė gaisro priežastis – neatsargus elgesys su ugnimi. Greičiausiai – dėl rūkymo lovoje. Atvykus ugniagesiams, degimo nebuvo, smilko patalynė, lova ir grindys. Žmogus, matyt, buvo kietai įmigęs, prisikvėpavo dūmų ir nebeatsibudo. O autonominio dūmų detektoriaus bute nebuvo.“

A.Vingilys sakė, jog prieš mėnesį, vykdydami akciją „Gyvenkime saugiai“, šiame name lankėsi valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai ir ugniagesiai gelbėtojai. Jie buvo ir ketvirtajame aukšte, kalbėjosi su gyventojais, tačiau šio buto šeimininkas tada jiems durų neatvėrė.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet gaisruose jau žuvo 73 žmonės, iš jų 20 – dėl neatsargaus rūkymo.

 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM informacija