Ugniagesiai perspėja: „Kai įlūžta ledas, retai kuriam pavyksta išsigelbėti pačiam…”

0
178

Vyrai sunerimę, nes ant upių ir ežerų Vilniaus krašte jau pasirodė pirmieji žvejai ir vaikai. Norisi žiemos pramogų… Bet aiškėja, jog didžiausias pavojus ant ledo laukia Švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės. Ji ant jo palikta be jokios pagalbos. Išdūrė ir tiek, o pagalba tik imituojama… Greičiausiai per visą savaitgalį liepta išsigelbėti pačiai. Ar pavyko?.. Prasiveržusi isterija ir patyčios po švelnaus mokytojų pokšto leidžia manyti, jog tai jau – viskas. Pats Skvernelis – šiandien pakalbės, pasitars Vyriausybės posėdyje ir tikėtina priims lemtingą sprendimą. Gelbėti nebėra ko… (Dar parėjusį penktadienį per mitingą prie Seimo, per užsirakinimą Švietimo ir sporto ministerijoje, per lipimą per langus, per minkštasuolių išnešimą ir parnešimą, per medikų sąjūdistų prisijungimą pranešta, kad pedagogų klausimas bus išspręstas kaip ir šiandien).

Išdūrė… Reikėjo bėgti, kai paaiškėjo, kad reikalo imasi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija. Tada tereikėjo prasitarti, jog dėl nežinojimo ar dėl nesusipratimo įvykusi klaida, kai vyras laimėjo eilę viešųjų konkursų, nebeleidžia užimti tokių aukštų, profesionalams skirtų pareigų… O vėliau, atėjus iki dabartinės situacijos, būtų galima skalambinti, kad Lietuva neįgyvendino tinkamai kažkokio etatinio klausimo, nes nebeliko Jurgitos. Visi tik būtų laimėję. O dabar, kas laimėjo?

Panašu, jog skenduolių sezonas atidarytas. Ugniagesiai suskaičiavo, jog jų pagalbos žmonėms, buvusiems ant ledo, pernai prireikė net 31-ą kartą.  Šiais metais žiema atėjo kiek anksčiau… Jei nebus sniego ir dar labiau paspaus šaltukas, nukentės ir ūkininkų žieminiai, kurie šiais metais dėl užsitęsusių sausrų labai nedygo.