Ugnis pleškina namus ir šienauja žmonių gyvybes

0
87

Artėjant Naujiesiems metams daugelis gyventojų gyvena šventiniais rūpesčiais. Deja, skaudžios gaisrų pasekmės, kurių netrūksta ir prieššventinėmis dienomis, dar kartą primena, kad svarbiausia yra pasirūpinti savo ir artimųjų saugumu.

Vakar vakare Vilniuje, Vaduvos g.  esančiame daugiabutyje,  pirmojo aukšto bute įsiplieskus ugniai, ugniagesiai iš jo evakavo vyrą ir moterį. Jie buvo apsinuodiję dūmais. Abu išvežti į ligoninę. Dūmų detektoriaus jų bute nebuvo.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, vien  nuo gruodžio 24-osios iki šios dienos, daugiabučiuose ir individualiuose gyvenamuosiuose namuose kilo 52 gaisrai, juose žuvo 5 žmonės, o 3 gyventojai patyrė traumų.

„Daugelio gaisrų galima išvengti, pasirūpinus  saugumu. Tai ne vėlu padaryti ir šiandien. Svarbiausia – įsirenkite dūmų detektorių,  o jei turite jį, patikrinkite, ar jis veikia. Švenčių metu dažnai kūrenamos pirtys. Jų nereikėtų perkaitinti. O naudojant lauko kepsnines, laikytis saugių atstumų,  žarijas būtina užpilti vandeniu. Taip pat patarčiau įvertinti elektros ir šildymo prietaisų būklę. Prieš išvykdami iš namų, juos išjunkite. Įsitikinkite, ar tikrai išjungėte! Ir dar – nepalikite įjungtų girliandų,“ – pataria Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojas Evaldas Tamašauskas, visiems linkėdamas saugių Naujųjų metų.

PAGD informacija