Ukrainai bus perduodama JAV pagaminta ginkluotė

0
282

Baltijos sesės – Lietuva, Latvija ir Estija – vieningai pasisako už Ukrainos suverenitetą ir teritorinį vientisumą besitęsiančios Rusijos agresijos akivaizdoje – šalys toliau rems Ukrainą ne tik diplomatinėmis ir politinėmis priemonėmis, bet ir stiprindamos pačios Ukrainos gebėjimą apsiginti.

Atsižvelgdamos į didėjantį Rusijos karinį spaudimą Ukrainoje ir aplink ją, Baltijos šalys nusprendė atsiliepti į Ukrainos poreikius ir suteikti papildomą su gynyba susijusią paramą. Perduodama ginkluotė dar labiau sustiprins Ukrainos gebėjimą ginti savo teritoriją ir gyventojus galimos Rusijos agresijos atveju.

Lietuva ir Latvija suteiks Ukrainai priešlėktuvinių raketų „Stinger“, o Estija – prieštankinių raketų „Javelin“. Ši parama sustiprins Ukrainos karinius gynybinius pajėgumus. Parama teikiama po to, kai Jungtinėse Amerikos Valstijose pagamintos įrangos perdavimui trečiajai šaliai pritarė JAV Vyriausybė.

„Nuoširdžiai tikimės, kad šia perduodama ginkluote Ukrainai pasinaudoti nereikės. Baltijos šalys ragina Rusiją nutraukti savo agresyvų ir neatsakingą elgesį“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Baltijos šalys ir jų sąjungininkės dirba kartu, kad parama Ukrainai būtų perduota artimiausiu metu.

KAM informacija