URM pareiškimas dėl baudžiamojo proceso lėktuvo reiso MH17 numušimo byloje

0
281

Lietuva pritaria, kad kovo 9 dieną būtų pradėtas baudžiamasis procesas keturiems įtariamiesiems, kuriems pareikšti baudžiamieji kaltinimai dėl reisu MH17 skridusio lėktuvo numušimo virš laikinai okupuotos Ukrainos teritorijos.

2014 metų liepos 17 dieną numušus reisu MH17 skridusį lėktuvą žuvo 298 keleiviai ir įgulos nariai. Todėl baudžiamojo proceso pradžia turi būti laikoma svarbiu žingsniu siekiant išsiaiškinti tiesą, užtikrinti teisingumą aukoms ir jų artimiausiems giminaičiams, taip pat patraukti atsakomybėn asmenis, atsakingus už minėto orlaivio numušimą.

Visiškai pasitikime teisinėmis procedūromis, pagal Nyderlandų teisės aktus vyksiančiomis Nyderlandų teisme, taip pat nepriklausomumu ir profesionalumu teisėjų, kurie už akių priims sprendimą dėl keturių įtariamųjų galimai tiesioginio vaidmens numušant reiso MH17lėktuvą.

Jungtinei tyrimo grupei (JTG) tęsiant tyrimą dėl galimai padarytų nusikalstamų veikų raginame Rusijos Federaciją prisiimti atsakomybę ir visapusiškai bendradarbiauti atliekant tyrimą pagal JT ST rezoliuciją Nr. 2166.