Už barbarišką poelgį Stanislovui Tomui siūlo skirti 30 tūkst. Eur baudą

0
166

Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras vakar kreipėsi į teismą, prašydamas pagreitinto proceso tvarka išnagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje pilietis S. Tomas kaltinamas viešosios tvarkos pažeidimu ir viešosios pagarbos vietos išniekinimu vandališkais veiksmais.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas š. m. balandžio 8 d. dėl piliečio S. Tomo veiksmų, kai jis tądien Vilniaus centre kūju sudaužė Jonui Noreikai – Generolui Vėtrai skirtą atminimo lentą ir šiuos savo veiksmus tiesiogiai transliavo internete.

Vilniaus miesto apylinkės teisme baudžiamoji byla vakar buvo išnagrinėta, teismas sprendimą šioje byloje skelbs gegužės mėn. 8 d.

Prokuroras teismo prašė S. Tomą pripažinti kaltu, paskirti jam galutinę 600 MGL (30 000 Eur) baudą ir konfiskuoti nusikalstamos veikos įrankį.

Kaltinamajam S. Tomui, siekiant užtikrinti jo dalyvavimą teisminiame procese, skirtos kardomosios priemonės: dokumentų paėmimas ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Prokuroras turi teisę nuspręsti užbaigti baudžiamąją bylą pagreitinto proceso tvarka, jeigu nusikalstamos veikos padarymo aplinkybės yra aiškios, asmuo pripažįsta savo kaltę, o baudžiamoji byla dėl tos veikos padarymo turi būti nagrinėjama apylinkės teisme.

 

Prokuratūros informacija