Už daugiau nei pusantro mln. prisipirko naujų sniego valytuvų

0
172

Į Vilniaus gatves išrieda net 12 naujų universalių sunkvežimių – savivarčių su valymo ir barstymo įranga, kuriuos įsigijo savivaldybės įmonė „Grinda“. Didieji triašiai automobiliai žiemos sezono metu bus naudojami miesto aplinkkelių priežiūrai, mažesnieji pakeis nusidėvėjusią techniką.

Didžiuosiuose sunkvežimiuose montuojami du galingi sniego verstuvai – priekyje ir dešiniajame šone. Toks techninis sprendimas vienu važiavimu leidžia nuvalyti beveik dvigubai didesnį kelio plotį nei iki šiol – net iki 5,4 metrų arba dvi eismo juostas iš karto.

Savo talpyklose šie automobiliai gali vežti net po 16 t miesto priežiūrai žiemą naudojamų medžiagų – beveik dvigubai daugiau nei kitose bendrovės „Grinda“ eksploatuojamose mašinose. Su tokiu kiekiu sunkvežimiai galės aptarnauti kur kas ilgesnius maršrutus, o tai leis ne tik efektyvinti darbą, bet ir sumažinti automobilių kuro sąnaudas.

Visi 12 įsigytų sunkvežimių – universalūs. Juos bus galima naudoti visais metų laikais: žiemą jie tarnaus gatvių kaip sniego valymo ir druskos barstymo technika, o šiltuoju metų laiku šiais sunkvežimiais – savivarčiais bus galima pervežti įvairius krovinius. Sunkvežimiai ir žiemos įranga įsigyti 5 metų laikotarpiui, sutarčių vertė – 1,672 mln. Eur.

 

Parengta pagal Vilniaus m. savivaldybės informaciją