Už kyšininkavimą nuteisti advokatas ir bankroto administratorius

0
571

Šiandien Vilniaus apygardos teismas dėl kyšininkavimo pripažino kaltais bankroto administratorių L. L. ir advokatą A. Š.

Teismas bankroto administratoriui ir advokatui skyrė 3 metų laisvės atėmimo bausmes ir jų vykdymą atidėjo tam pačiam laikotarpiui. Abiem nuteistiesiems skirtos baudžiamojo poveikio priemonės – teisės dirbti teisinį darbą atėmimas 4 metams. Nuteistieji turės sumokėti po 25 MGL dydžio įmokas į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą. Bankroto administratorius taip pat pripažintas kaltu ir dėl neteisėto disponavimo nedidelio kiekio narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos atlikto tyrimo duomenimis, bankroto administratorius ir advokatas, veikdami bendrininkų grupėje, pagal išankstinį susitarimą reikalavo iš bankrutuojančios įmonės buvusio direktoriaus didelės vertės – 15 000 Eur – kyšio už teisminio proceso sustabdymą ir dalį reikalauto kyšio – 5 000 Eur – priėmė. Tyrimo metu kratą atlikę pareigūnai bankroto administratoriaus automobilyje ir darbe aptiko ir nedidelį kiekį narkotinių bei psichotropinių medžiagų.

Tyrimą kontroliavo Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.