Už neteisėtai iškirstą miško plotą – daugiau nei 3,5 tūkst. eurų

0
86

Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miškų kontrolės skyriaus pareigūnai praėjusią savaitę gavo pranešimą dėl neteisėtai kertamo privataus miško. Informacija pasitvirtino, sulaikytas mišką kirtęs asmuo. Už neteisėtai iškirstą 29 kub. m. mišką asmuo atlygino 3505 eurų žalą aplinkai.

29 kub. m žalios medienos neteisėtai iškirsta Vilniaus rajone, Maišiagalos seniūnijoje, Kiemelių kaime.

„Gavome pranešimą, kad įtariamas nelegalus kirtimas. Nedelsdami sureagavome, kad sniegas nepaslėptų įkalčių, būtinų tyrimui ir galimiems pažeidėjams nustatyti. Laiku nustačius pažeidėją, išvengta didelės žalos miškui“, – sakė Vilniaus miškų kontrolės skyriaus vedėjas Benas Bitauskas.

Asmuo prisipažino, kad mišką kirto negavęs leidimo – manė, kad veikla galima, nes šalia esančio sklypo dokumentai jau buvo sutvarkyti. Pažeidimą padaręs asmuo geranoriškai bendradarbiavo, todėl tyrimas neužtruko.

Aplinkosaugininkai primena, kad Administracinių nusižengimų kodekso 272 ir 273 straipsniai ne tik numato baudas iki 6000 eurų. Kartu gali būti skiriamas nusižengimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimas. Be to, privaloma skirti iškirstos medienos arba iš šios veiklos gautų pajamų konfiskavimą.

Aplinkos apsaugos departamento informacija