Užbaigė dviejų mažaaukščių gyvenamųjų namų projektą Naujininkuose

0
156

Bendrovė „Baltic Asset Management“, baigė projekto „Ramu Du“ statybas Naujininkuose. Investicijos siekė 4 mln. eurų, visi 56 butai šiame projekte parduoti.

Naujininkų rajoną „Baltic Asset Management“ generalinis direktorius Ugnius Latvys įvardija kaip kitų NT plėtotojų dar mažai atrastą galimybę investicijoms. „Nors dauguma NT ekspertų kalba apie tai, jog Naujininkai – potencialus rajonas augimui ir pamažu telkiasi vis daugiau komercinių verslų, plėtotojai su investicijomis į gyvenamuosius projektus žengia labai vangiai. Mes, pamatę potencialų rajono augimą ir atradę išskirtinę vietą projektui, kur aplink mažaaukštė statyba, gausu žalumos, ir dar visiškai šalia Naujamiesčio – drąsiai investavome. Rezultato ilgai laukti nereikėjo – dar net neįpusėjus statyboms, jau buvome pardavę visus butus. Tarp klientų buvo tiek pirkėjų, pirkusių būstą nuomai, tiek vilniečių, kurie įvertino patogią lokaciją centrinės Vilniaus dalies atžvilgiu“, – teigia „Baltic Asset Management“ vadovas U. Latvys.

Projektu „Ramu Du“ buvo siekiama sukurti mažą jaukią kaimynystę naujakuriams: projektą sudaro du keturių aukštų namai, kiekviename iš jų – tik po 28 butus. Pirkėjai rinkosi būstą nuo 23 kv. m iki 55 kv. m. Ypatingas dėmesys skirtas projekto architektūrai ir vidiniam kiemui, kuriame pasodinta daugiau nei 600 medžių, krūmų, gėlynų ir prieskoninių augalų.

Architektūros studijos „AEXN“ vadovo Tomo Grunskio teigimu, kuriant „Ramu Du“ projektą buvo siekiama pažvelgti į ateitį, kai Naujininkai taps tokia pat gyva miesto dalimi kaip Naujamiestis. „Iš konteksto išsiskiriančią kultūringą ir vietos unikalumą akcentuojančią kokybiškų medžiagų architektūrą paprastai matome miesto centre, Senamiestyje ar Naujamiestyje. Daugelis galvotų, kad Naujininkams tokia architektūra šiandien – per puošni, bet manau, kad tvarūs ir nevienadieniai pastatai, kurie tampa žmonių namais ir turėtų būti kuriami ir statomi galvojant apie vietovės ir aplinkos ateitį“, – sako T. Grunskis.

Pasak bendrovės „Baltic Asset Management“ generalinio direktoriaus, Naujininkų perspektyvos tampa vis aiškesnės. „Jau po poros metų turėtume matyti kardinalų šio rajono pasikeitimą. Vilniaus miesto savivaldybės planuose numatyta pertvarkyti Naujininkus: numatytas bendrojo naudojimo erdvių vystymas, traukos taškų kūrimas ir teritorijų revitalizacija. Prie to prisideda ir „Vilnius Connect“ projektas – juo planuojama atnaujinti Naujininkų bei Stoties rajonus tiek susisiekimo patogumais, tiek laisvalaikio, poilsio zonų, žaliųjų erdvių, vaikų žaidimų aikštelių bei kitų viešų erdvių kūrimu“, – pasakoja U. Latvys.

„Ramu Du“ projekto naujakuriams įgyvendinti visi iki smulkmenų apgalvoti ir reikalingiausi techniniai ir komforto sprendimai: grindinis šildymas ir rekuperacinė sistema, butuose suprojektuoti balkonai arba terasos, atveriantys vaizdą į supančią žalumą, požeminė ir antžeminė automobilių stovėjimo aikštelės, uždaras vidinis kiemas netrukdomam gyventojų poilsiui ir atitrūkimui nuo čia pat namų esančio miesto centro.