Užsieniečiams greičiau integruotis padės seminarai

0
230

„Welcome to Vilnius“ – seminarai sostinėje dirbantiems ar norintiems dirbti ir įsikurti užsieniečiams, kurie jiems padės greičiau integruotis sostinėje. Vos per kelias valandas seminarų dalyviai gaus svarbiausią informaciją apie įvairius teisinius reikalavimus, socialinę apsaugą, susisiekimą, taip pat galės užduoti jiems rūpimus klausimus, dalyvauti ekskursijoje po Vilnių ir susipažinti su kitais užsieniečiais.

Pasak Vilniaus miesto turizmo ir verslo agentūros „Go Vilnius“ direktorės Ingos Romanovskienės, tvariai užsieniečių integracijai Vilniuje vystomos kompleksinės priemonės, tokios kaip minėti praktiniai seminarai, kurie užsieniečiams leis betarpiškai bendrauti su reikiamais specialistais: „Sodros“, Migracijos departamento, nekilnojamojo turto bendrovių, „Renkuosi Lietuvą“ ir kitų organizacijų atstovais.

„Kad būtų sklandžiai įsikurta naujoje vietoje, svarbi ne tik patogiai vienoje vietoje pateikiama informacija, bet ir galimybė bendrauti tiesiogiai – tiek su įvairių sričių specialistais, tiek su panašioje situacijoje esančiais žmonėmis. Todėl mūsų seminarų dalyviai galės dalyvauti ekskursijoje, kurios metu jiems parodysime Vilnių vietinių akimis, taip pat galės susipažinti su užsieniečių bendruomene ir rasti draugų“, – sako I. Romanovskienė.

Praktiniai seminarai „Welcome to Vilnius“ jau buvo organizuoti pernai, atskiroms įmonėms, o šiemet jie taps reguliarūs ir atviri. Seminarai vyks verslo centre „Workland“ Gedimino pr. kiekvieną mėnesį, jų tvarkaraštis pateikiamas ir registracija vyksta „Go Vilnius“ interneto svetainėje. Viename seminare galės dalyvauti iki 50 žmonių. Taip pat galės būti organizuojami papildomi seminarai pageidaujant įmonėms ir organizacijoms. Pirmasis seminaras „Welcome to Vilnius“ įvyks sausio 29 dieną.

Remiantis užsieniečių registro duomenimis, nuo 2018 m. kovo 1 d. darbo pagrindu Lietuvoje apsigyveno 14 206 užsieniečių, iš kurių net 5 419 pasirinko Vilniaus miestą.