V. Pranckietis: „Astravo atominė elektrinė kelia grėsmę Lietuvai, Europos Sąjungai ir pačiai Baltarusijai“

0
206

Seimo Pirmininkas dalyvavo Seime vykusiame pirmajame Sąjūdžio prieš Astravo atominę elektrinę suvažiavime. Savo kalboje Lietuvos parlamento vadovas sveikino pilietinę iniciatyvą ir pabrėžė, kad pilietinis aktyvumas Astravo klausimu siunčia aiškią žinią dėl Lietuvos pozicijos.

„Astravo atominės elektrinės keliama grėsmė Lietuvai, Europos Sąjungai ir net pačiai Baltarusijai yra neginčijamas faktas. Šiandien jau nebėra prasmės vieniems su kitais diskutuoti, kas buvo padaryta, o kas ne, turime susivieniję padaryti tai, kas įmanoma ir būtina. O būtina yra išnaudoti visas likusias politines, teisines ir technines priemones, kad šiam projektui nebūtų leista pradėti veikti, neatsižvelgiant ar tiesiog ignoruojant saugumo ekspertų išvadas ir perspėjimus. Todėl šiandien iš Seimo tribūnos, kviečiu vienytis visus, kurie nenori likti tik pasyviais įvykių stebėtojais. Aktyvi tiek Lietuvos piliečių, tiek ir politikų pozicija, siunčiant aiškią žinią toli už mūsų šalies sienų“, – kalboje teigė Viktoras Pranckietis.

Manoma, jog Astravo atominė turėtų pradėti veikti dar šiais metais. Anksčiau teigta, jog ją įjungti pavyks 2020 m. vasarį.