V. Tomaševski tikisi pagal mandatų skaičių sostinėje užimti pirmą vietą

0
280

Vilniaus miesto savivaldybės taryboje šiuo metu pagal mandatų skaičių antrą vietą užimanti 10 mandatų turinti Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) per savivaldos rinkimus tikisi pagerinti rezultatą ir pagrindiniame šalies didmiestyje pirmauti pagal mandatų skaičių.

Valdemaras Tomaševski viliasi, kad per artėjančius savivaldos rinkimus partija pakartos labai gerą rezultatą, kurį turėjo 2015-aisiais.

„Mes neturime sąrašų visose savivaldybėse, turime 10 sąrašų – daugiausia Vilniaus  apskrityje. Šiuo metu čia pirmaujame, turėdami 62 mandatus. Tai įspūdingas rezultatas, kadangi Vilniaus apskrityje gyvena trečdalis Lietuvos gyventojų ir čia generuojama apie pusę Lietuvos BVP. Per šiuos rinkimus šį rezultatą mes tikimės pakartoti”, – sakė LLRA-KŠS lyderis.

Pasak V. Tomaševski, šiuo metu Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose merus turinti LLRA-KŠS planuoja pakartoti šį rezultatą, kur jau pirmame rate laimėjo rinkimus Marija Rekst ir Zdzislav Palevič. Taip pat tikisi pergalės per antrą rinkimų ratą dar 4 savivaldybėse. Trakų rajono mero posto siekia Seimo narys Jaroslavas Narkevičius, Švenčionių rajono – Seimo narys Zbignevas Jedinskis,  Vilniaus miesto – vicemerė Edita Tamašūnienė, Visagino savivaldybės meru siekia tapti šios tarybos narys Dmitrijus Ikonikovas. Visus šiuos kandidatus į merus kartu iškėlė LLRA-KŠS ir Rusų aljansas.

V. Tomaševski pabrėžė, kad sprendžiant iš susitikimų su rinkėjais jaučiasi labai didelis palaikymas ne tik iš tradicinių partijos rinkėjų – tautinių mažumų. „Vis daugiau lietuvių balsuoja už mūsų politinę jėgą. Beje, iš 400 kandidatų apie 10 proc. kandidatų yra lietuvių tautybės”, – sakė LLRA-KŠS pirmininkas.