Vaikų teisių burbulas pučiasi toliau: ar ministras L. Kukuraitis vyks į naujagimio laidotuves Šalčininkėliuose?

0
234

Vien per liepos mėnesį iš šeimų paimta apie 600 vaikų, tačiau pačių didžiausių tragedijų išvengti tai nepadėjo. Šiandien Seimo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Rimantas Jonas Dagys kreipėsi į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją dėl Vaiko teisių apsaugos įstatymo pagrindų taikymo. Parlamentarui įdomu, kiek tiksliai vaikų yra paimta nuo įstatymo įsigaliojimo dienos, taip pat – dėl kokių priežasčių vaikai buvo paimti ir kur tie vaikai yra šiuo metu.

„Vaikų atėmimo iš tėvų propaguotoja ir totalų atiminėjimą norėjusi įteisinti Seimo narė Dovilė Šakalienė mėgina tai teisinti, neva „taip daroma, kad mes turėtume kuo mažiau pražiūrėtų atvejų“. O kas nušluostys ašaras tų vaikų, kurie per klaidą bus atimti iš tėvų? Bijau, kad tarnybos vykdo vaikų atėmimą neįsigilinusios į įstatymo esmę. Niekaip nesuprantu, kodėl situacijos nevertina socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis? Ko jis laukia?“ – stebėjosi R. J. Dagys.

Priminsime, jog L. Kukuraičio kėdė buvo subraškėjusi, po jo maldų prie žiauriai Kėdainiuose nužudyto Matuko kapo. Tąkart dėl didelio visuomenės spaudimo ministerijos klerkai karštligiškai pradėjo ieškoti būdų, kaip užkirsti kelią panašioms tragedijoms. Paskutinis įvykis Šalčininkų rajone leidžia manyti, jog eilinį kartą norėjo kaip geriau, o išėjo taip, kaip išėjo.