Vakar iš Baltarusijos atvykusiuose traukiniuose pasieniečiai aptiko kontrabandinių cigarečių krovinius

0
236

Prieš vidurdienį Varėnos pasienio rinktinės Tribonių užkardos pareigūnai patikrino į Stasylų geležinkelio kontrolės punktą iš Baltarusijos atvykusį traukinį.

Patikros metu pasieniečiai itin atidžiai apžiūrėjo biriems kroviniams gabenti skirtą vieną sąstato vagoną. Paaiškėjo, kad po gabenta akmens skalda buvo paslėptos 67 juoda polietileno plėvele aptrauktos dėžės. Jose iš viso rasti 33 tūkst. 500 pakelių cigarečių „Minsk Capital“ ir „Fest“, pažymėtų baltarusiškomis banderolėmis.

Po pietų VSAT pareigūnai ten pat, Stasylų kontrolės punkte, patikrino dar vieną birius krovinius gabenusį traukinį, įvažiavusį iš Baltarusijos.

Čia, kaip ir pirmuoju atveju, taip pat aptiktas po akmens skalda paslėptas baltarusiškų kontrabandinių cigarečių krovinys. Į pasieniečių rankas pateko 53 gamyklinės dėžės rūkalų, kuriose iš viso buvo 26 tūkst. 500 pakelių „Minsk Capital“ ir „Fest“ markių cigarečių.

Iš viso VSAT pareigūnai sulaikė 60 tūkst. Baltarusijoje pagamintų ir nelegaliai įvežtų cigarečių pakelių. Tokio krovinio vertė Lietuvoje, įskaičiavus visus privalomus sumokėti mokesčius, yra daugiau kaip 200 tūkst. eurų.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Varėnos pasienio rinktinėje pradėti du ikiteisminiai tyrimai.

VSAT informacija