Valstiečiai: „Valdžia imituoja darbą – niekas nekaupia ir neanalizuoja informacijos apie narkotikų kelią mokyklose, nes anksčiau buvusio sistemingo pareigūnų ir kitų darbo neliko“

0
9

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) šešėlinės Vyriausybės posėdyje konstatuota, kad šalyje narkotikų platinimas mokyklose nekontroliuojamas, nėra narkotikus platinančių asmenų stebėsenos sistemos, o siūlydama dekriminalizuoti narkotikus valdžia dar labiau sunkina padėtį, nors viešumoje bando formuoti įvaizdį, kad jai rūpi moksleivių sveikata ir priklausomybių nuo narkotinių suvaldymas. LVŽS šešėlinės Vyriausybės nariai piktinasi tokia situacija ir su ekspertais surengė diskusiją, kaip suvaldyti narkotikų plitimą, ypač mokyklose.

„Būtina imtis konkrečių priemonių, tiek finansuojant reikiamas veiklas, tiek imantis įstatymų pokyčių, kuriant stabilų finansavimo mechanizmą ar draudžiant prekybą elektroniniais garinimo įrenginiais bei jų turiniu“, – sako šešėlinis sveikatos ministras Aurelijus Veryga.

Apibendrindamas diskusiją LVŽS šešėlinės Vyriausybės Ministras Pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad šis posėdis disonuoja su tuo, kas šiandien vyksta Seime, kuriame dekriminalizuojami narkotikai ir teigia, kad jis asmeniškai rengia stovyklas vaikams ir užsiima narkotikų vartojimo prevencija. Jo nuomone, turi griežtėti baudos ypač tiems, kurie platina narkotikus vaikams.

Policijos pareigūnas uždirba mažiau už „Barboros“ vairuotojus

Anot posėdyje dalyvavusių pareigūnų atstovų, policijos situacija sudėtinga, mažėja darbuotojų, didėja krūviai, nemuotyvuoja ir nekonkurencingi atlyginimai, nėra jokių planų, kaip pritraukti pareigūnus ir paskirstyti teisėsaugos funkcijas šalyje. Pasak šešėlinės Vidaus reikalų ministrės Guodos Burokienės, konservatorių paskirtos ministrės nekompetencija akivaizdi, valdžios požiūris atsainus, negana to, valdančiųjų rengiama valstybės tarnybos reforma dar labiau pablogins policijos pareigūnų situaciją.

„Policijos žlugdymas yra akivaizdus kenkimas valstybei. Valdantieji daug kalba apie karo ir kitas grėsmes, tačiau vietoje piliečių saugumo užtikrinimo, jie pasirinko kitą kelią. Jau dabar sulaukiame skambučių iš regionų ir didžiųjų miestų, kad policija nespėja reaguoti į iškvietimus, nes neturi žmogiškųjų resursų, kas šiandien ir yra didžiausia problema. Būtina kuo skubiau užtikrinti reikiamą policijos finansavimą ir policijos pareigūnų atlyginimų kėlimą“, – sako G. Burokienė. Tačiau, pasak jos, valdžia teigiamų pokyčių nežada, o rugsėjo mėnesį valdantieji atneš valstybės tarnybos reformos antrą dalį, kuri skaudžiai kirs statutiniams pareigūnams.

Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė teigė, kad šiandien policininkų situacija yra liūdna, ypač nerimą kelią funkcijoms neadekvačiai per maži atlyginimai ir teigė, kad motyvuoti policininką sunku, kai „Barboros“ vairuotojas uždirba daugiau.

LVŽS šešėlinė Vyriausybė rengia savo pasiūlymus, kaip gerinti policijos padėtį ir maksimaliai užtikrinti gyventojų saugumą šalyje. Pasiūlymai bus derinami su policijos pareigūnus vienijančiomis organizacijomis ir policijos vadovais.