Prokuroras kreipėsi į teismą dėl valstybinės žemės atlaisvinimo prestižinėje Vilniaus vietoje

0
41

Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras, gindamas viešąjį interesą, kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą su ieškiniu, kuriuo prašoma atlaisvinti valstybinę žemę Vilniuje, Valakampiuose.

Prokuratūroje atlikto tyrimo metu buvo gauta duomenų, kad Vilniuje, Meškeriotojų g., keturis privačius žemės sklypus uždaru kontūru juosia valstybinės žemės sklypuose esanti metalinė tvora su pamatu. Vienoje tvoros dalyje yra automatiniai vartai, o greta jų stovi sargo namelis.

Į aptvertą valstybinės žemės plotą patenkantys statiniai (trinkelėmis ir plytelėmis grįsti takeliai, sargo namelis, terasa ir kt.) tarnauja privačių žemės sklypų savininkų reikmėms, todėl valstybės, kaip turto savininkės, teisės ir teisėti interesai naudotis jai priklausančiu turtu – žeme, yra pažeidžiamos. Tokiu būdu valstybė neturi galimybės jai priklausančia žeme naudotis pagal paskirtį. Valstybinė žemė yra visai visuomenei reikšmingas viešasis turtas. Jis turi būti naudojamas tik siekiant patenkinti tam tikrus viešuosius interesus.

Siekiant apginti valstybės, kaip turto savininkės, teisę netrukdomai valdyti ir naudotis savo turtu, prokuroras, gindamas viešąjį interesą, kreipėsi į teismą, prašydamas įpareigoti privačių žemės sklypų savininkus savo lėšomis pašalinti tvorą bei vartus, esančius valstybinėje žemėje, ir atlaisvinti neteisėtai užimtą valstybinės žemės plotą. Taip pat prašo teismo įpareigoti šių sklypų savininkus savo lėšomis pašalinti užimtoje valstybinėje žemėje esančius privačių asmenų įrengtus ir naudojamus statinius.

Prokuratūros informacija