Vandentvarkos įmonė „Vilniaus vandenys“ pradėjo naujos avarijų likvidavimo įrangos testavimo darbus

0
31

Bendrovės pirkinys padės nuotekų tinkluose užfiksuotas avarijas likviduoti greitesniu, miesto infrastruktūrai palankesniu ir gyventojų kasdienybei mažiau nepatogumų sukeliančiu būdu. Ši įranga, dėl nuotekų tinkluose įvykusių avarijų, atliekamų žemės kasimo darbų skaičių sumažins iki 20 proc.

Nauja „Vilniaus vandenų“ įranga leidžia nuotekų vamzdynų remonto darbus atlikti iš vidaus. Pažeistos nuotekų vamzdynų vietos yra pasiekiamos roboto pagalba, kuris, naudojant specialią vidinę movą bei aukštą slėgį, likviduoja kelią nuotekų pratekėjimui vamzdžio trūkio vietoje.

„Ši moderni įranga padės ne tik greičiau likviduoti avarijas nuotekų tinkluose, bet ir palengvinant miestiečių kasdienybę. Iki šiol nuotekų tinklų avarijų pašalinimui visais atvejais vykdydavome žemės kasimo darbus, dėl kurių nepavykdavo išvengti ir įvairių nepatogumų, eismo ribojimų, o įsigyta ir Europoje vis labiau populiarėjanti įranga padės tokių nepatogumų skaičių sumažinti“, – teigia bendrovės „Vilniaus vandenys“ Gamybos tarnybos direktorius Viktoras Matonis.

2022 metais „Vilniaus vandenys“ užfiksavo 154 avarijas nuotekų tinkluose, vidutinis nuotekų tinklų avarijų likvidavimo laikas praėjusiais metais buvo 154 min.

Bendrovė „Vilniaus vandenys“ skiria didelį dėmesį ne tik ieškodama naujų sprendimų greitesniam ir sklandesniam avarijų ir gedimų likvidavimui, bet ir profilaktikai: nuotekų tinklų būklei įvertinti pasitelkia modernią video diagnostikos įrangą, nuolat atlieka nuotekų šulinių patikrinimus, rekonstruoja nusidėvėjusius, pasenusius tinklus.

Vien per praėjusius metus bendrovės atstovai TV diagnostikos pagalba apžiūrėjo 33 km nuotekų vamzdynų, beveik 13 tūkst. nuotekų šulinių ir rekonstravo – 4,3 km nuotekų tinklų.

Bendrovė „Vilniaus vandenys“ Vilniaus mieste, Vilniaus, Švenčionių ir Šalčininkų rajonuose iš viso eksploatuoja 1530 km nuotekų tinklų.