Varėnos pasieniečiai per vieną dieną užkirto kelią į juodąją rinką patekti beveik 5 000 pakelių baltarusiškų cigarečių ir sulaikė vieną šio nusikalstamo „verslo“ atstovą iš Baltarusijos

0
37

Antradienį paryčiui, jau prabrėškus, VSAT Varėnos pasienio rinktinės Tribonių pasienio užkardos pareigūnai patruliavo Šalčininkų mieste. Jie atkreipė dėmesį į vyrą su nešuliu, skubantį dirbamos žemės lauku, apie puskilometrį nuo magistralinio kelio Vilnius–Lyda. Pasieniečiams pasukus jo link, vyras leidosi bėgti kelio pusėn, tačiau netrukus buvo sulaikytas.

Išaiškėjo, jog nuo VSAT pareigūnų mėgino pasprukti 23 metų Baltarusijos pilietis. Buvo dėl ko: jo turėtame ryšulyje, apvyniotame baltos spalvos polietileno plėvele ir apklijuotame lipnia juostele, rasta 180 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Atidžiai apžiūrėję vietovę, pasitelkę kinologą su tarnybiniu šunimi, pareigūnai aptiko dar 11 tokių pat ryšulių, tad iš viso sulaikė 2 160 pakelių baltarusiškų cigarečių.

Baltarusijos pilietis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Trečiadienį teismas jam skyrė kardomąją priemonę – suėmimą trim mėnesiams.

Turėdami išankstinės informacijos, VSAT Varėnos pasienio rinktinės Aleksandro Barausko pasienio užkardos pareigūnai antradienio ryte nuvyko į Čepkelių valstybinį gamtinį rezervatą. Pasitelkus kinologą su tarnybiniu šunimi, miške šalia Lynežerio kaimo buvo aptikti 6 ryšuliai, aptraukti skaidria polietileno plėvele. Šalia šios radimvietės pasieniečiai surengė pasalą, tačiau iki pat vakaro nešikų nesulaukė. Nutraukus pasalą, ryšuliuose rasta 2 700 pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ su baltarusiškais akcizo ženklais. Rūkalų vertė, įskaitant visus Lietuvoje privalomus mokesčius, – 10 908 eurų.

Dėl abiejų įvykių Varėnos pasienio rinktinėje pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Už tai įstatyme numatyta bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių (pirmuoju atveju) ir ketverių (antruoju atveju) metų.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus bei Kauno apygardos prokuratūros Alytaus apylinkės prokuratūros prokurorės.

Cigaretės laikinai saugomos Tribonių ir Aleksandro Barausko pasienio užkardose.

VSAT informacija