Varėnos rajone pasieniečiai perėmė iš Baltarusijos įskridusį droną ir 1 500 pakelių kontrabandinių cigarečių.

0
127

VSAT Varėnos pasienio rinktinės Aleksandro Barausko pasienio užkardos pareigūnai miškingoje vietovėje ties Drucminų kaimu antradienį, vėlai vakare, tamsoje išgirdo įtartinus garsus. Tokius paprastai skleidžia bepiločiai orlaiviai. Netrukus pastebėtas ir pats objektas – jį pasieniečiai užfiksavo naktinio matymo įranga.

Pasieniečių patruliai nedelsdami parengė turėtą įrangą ir paveikė skraidyklės skrydžio kryptį. VSAT pareigūnai patikrino vietovę. Už maždaug keturių kilometrų nuo sienos su Baltarusija A. Barausko užkardos pasieniečiai aptiko savadarbį droną ir du po teritoriją išmėtytus ryšulius. Juose buvo 1 500 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Įvykį tiriantys pasieniečiai dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėjo administracinę teiseną. Droną valdęs asmuo nerastas. Bepilotis orlaivis ir cigaretės saugomi Varėnos pasienio rinktinės A. Barausko užkardoje.

Šiemet tai pirmas kartas, kuomet Varėnos pasienio rinktinės atsakomybės ruože kontrabandinių rūkalų gabenimui panaudota bepilotė skraidyklė.

Praėjusiais metais šio VSAT padalinio pareigūnai nutupdė 15 kontrabandininkų dronų.

Šiuo „nuotoliniu“ būdu skraidinami nedideli cigarečių kroviniai – pernai sulaikyta daugiau kaip 11 tūkst. pakelių taip transportuotų baltarusiškų rūkalų.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės informacija