Variklio skyriuje aptiko 50 l naminukės

0
52

Šalčininkų rajono policijos komisariato pareigūnai, siekdami mažinti nelegalaus alkoholio apyvartą ir šešėlinės ekonomikos apraiškas, po ilgą laiką trukusio kruopštaus tyrimo, surengė policinę priemonę – jos metu Eišiškių seniūnijos Žemaitėlių kaimo prieigose buvo sustabdytas automobilis „Audi 80“. Šią transporto priemonę vairavęs vyras yra gerai žinomas policijai dėl nelegalaus alkoholio gamybos ir platinimo.

Automobilio vairuotojas (gimęs 1966 m.), vietos gyventojas, važiavo kartu su sutuoktine. Puikių aktorinių sugebėjimų porelė nusistebėjo, kodėl yra stabdomi ir kodėl ketinama tikrinti jų automobilį. Vairuotojui, paspaudus po „Audi 80“ apdailos grotelėmis įrengtą specialų mygtuką, kurį žinojo tik jis pats, ir atidarius variklio dangtį, specialiai tam pritaikytoje ertmėje, buvo rasta 50 l naminės degtinės.

Pareigūnams tęsiant priemones, netoliese esančiame miško masyve, slėptuvėse po samanomis, buvo rasta dar 25 l naminės degtinės.

Abu sutuoktiniai yra puikiai žinoma pareigūnams – vyras kelis kartus trauktas baudžiamojon atsakomybėn už analogišką veiką. Prekeivis nelegaliu alkoholiu nebuvo ypatingai susikrimtęs dėl sulaikymo, neslėpė, jog neatsisakys savo nelegalaus verslo, o su juo negalės konkuruoti nei verslininkai, nei ūkininkai, nes jo gaminamos pelkėse ir miškuose naminės degtinės savikaina tesudaro 1,5 euro.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių) ir aparatų jiems gaminti gaminimo, laikymo, gabenimo ar realizavimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 201 str. 2 d.). Už šią nusikalstamą veiką gresia bauda arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Vilniaus apskr. VPK informacija