Varteliai į mišką vilniečiams turės būti atrakinti: ribojimai visuomenei lankytis miške – neteisėti

0
91

Dėl apribotos galimybės žmonėms patekti į mišką greta Gulbinų kvartalo Aplinkos apsaugos departamento Miškų kontrolės departamentas pradėjo naują tyrimą – pažeidėjai bus patraukti atsakomybėn už Miškų įstatymo reikalavimų nevykdymą, taip pat bus įteiktas privalomasis nurodymas reikalaujant sudaryti galimybes asmenims visą laiką laisvai lankytis miške. 

Vilniaus miškų kontrolės skyriaus pareigūnai, stebėdami situaciją dėl galimai ribojamų galimybių asmenims patekti į miško žemę Vilniuje greta gyvenamojo Gulbinų kvartalo, atliko periodinį patikrinimą vietoje. Buvo nustatyta, kad patekimas į miško žemę VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės regioninio padalinio Neries girininkijos 266 kvartale, šalia Didžiųjų Gulbinų g. 25, ribojamas.  

Remdamiesi turima informacija, kad vakarop visi vartai rakinami, todėl į miško žemę patekti niekas negali, Vilniaus miškų kontrolės skyriaus pareigūnai objektą dar kartą patikrino po 18 val. Buvo nustatyta, kad lankymasis miške apribotas – varteliai buvo užrakinti ir per aplinkosaugininkų patikrinimą.  

Departamentas pabrėžia – Miškų įstatymo 8 str. 1 d. nurodo, kad fiziniai asmenys turi teisę laisvai lankytis visų nuosavybės formų miškuose, išskyrus rezervatų ir specialios paskirties objektų (pasienio zona, kariniai objektai ir kt.) miškus ir miškus, kuriuose tai apriboja kiti įstatymai. Šis leidimas numatytas ir Lankymosi miške taisyklių 5 p.  

„Sklypo valdytojas ne kartą buvo informuotas apie neteisėtą veikimą, kai visuomenei ribojama patekti į mišką, todėl departamentas siekia, kad šiuo tyrimu būtų pritaikytos dar griežtesnės priemonės, leisiančios užtikrinti laisvą patekimą į miško žemę. Sklypo valdytojo sudaryta situacija visiškai nepriimtina, todėl svarbu, kad ją stebėti mums padeda ir pilietiški asmenys, ir žiniasklaida. Mes, savo ruožtu, imamės visų įmanomų veiksmų, kad visuomenė galėtų naudotis tuo, kas jai priklauso“, – sako Miškų kontrolės departamento direktorius Tadeušas Ablačinskij.   

Departamentas primena: pamatę, kad galimybė patekti į mišką apribota, iškart praneškite telefonu 112, kad aplinkosaugininkai galėtų nedelsdami reaguoti.   

Aplinkos apsaugos departamento informacija