Po trejų metų būstų sandėlis sostinės pirminėje NT rinkoje perkopė 4 tūkst. ribą

0
39

Bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų vasarį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduoti 195 būstai, fiksuoti 23 sutarčių nutraukimai. Palyginti su sausiu, pardavimai išliko labai panašiame lygyje – pirmąjį šių metų mėnesį sostinėje parduota 216 naujų būstų.

„Vasarį sostinės pirminė NT rinka išliko lėta ir rami. Tokį pirkėjų pasyvumą iš dalies galėjo lemti ir trumpesnis vasario mėnuo, ir dar labiau jį „sutrumpinusios“ moksleivių atostogos, kurių metu daug gyventojų išvyksta pailsėti – tą savaitę praktiškai nefiksuota pardavimų ar susitikimų su potencialiais pirkėjais. Pastarųjų kol kas labiau nepaskatino ir šiek tiek pasipildęs būstų sandėlis“, – komentuoja „Realco“ pardavimų direktorius Marijonas Chmieliauskas.

2024-iųjų vasarį sostinės naujo būsto sandėlis pasipildė 486 būstais, esančiais 4 naujuose projektuose ar jų etapuose, tad sandėlis ūgtelėjo iki 4074 būstų ir buvo didžiausias nuo 2021 metų vasario. Šių metų sausį rinka Vilniuje galėjo rinktis iš 3797 būstų.

Pasak M. Chmieliausko, kiek gausiau pasipildęs būstų sandėlis – gera žinia pirkėjams dėl atsivėrusių galimybių rinktis. „Visgi, stipresnio naujų projektų spurto dar turėsime palaukti – trys iš keturių sandėlį vasarį būstais papildžiusių projektų yra anksčiau į rinką paleistų projektų nauji etapai“, – pabrėžia ekspertas.

„Realco“ skaičiavimais, pasiūloje ir toliau dominuoja būstai pastatytuose arba baigiamuose statyti projektuose – pirkėjai gali rinktis iš 2286 būstų, esančių 129-iuose projektuose. Statomuose projektuose pirkėjams siūlomi 776 būstai, nepradėtuose statyti – 1012 būstai. 

Daugiausia pirkėjų vasarį taip pat sulaukė pastatytuose arba baigiamuose statyti projektuose esantys vidutinės ir ekonominės klasės būstai – nupirkta atitinkamai 132 ir 54 būstai. Prestižinės klasės būstų vasarį parduota vos 9.