Vejos priežiūra už kelis kartus mažesnę kainą – misija įmanoma

0
257

Vakar Vilniuje surengtas seminaras, kuriame buvo kalbama apie tai, kokiais būdais parkai ir skverai puoselėjami Nyderlandų karalystės ir Vokietijos miestuose bei miesteliuose. Taip pat aptartos kitokios viešųjų pirkimų galimybės.

Renginyje diskutuota apie problemas, su kuriomis susiduriama, perkant aplinkos tvarkymo paslaugas. Gilintasi į tai, kaip vykdoma atliekamų darbų priežiūros kontrolė bei koks viso proceso rezultatas.

„Kaunas, tikriausiai, vienas iš pirmųjų miestų šalyje, kuris pradėjo ieškoti realių galimybių, kaip pasiekti didesnės kokybės, neišleidžiant daugiau pinigų. Svarbu, kad užsakovas ir paslaugos teikėjas vienodai suprastų ir įsivertintų pirkimo sąlygas, o vėliau, pirkimui įvykus, galėtų tinkamai vykdyti kontrolę. Standartų nebuvimas visa tai apsunkina. Matome, kad Olandijoje ir Vokietijoje jau daug metų naudojama sistema padeda susikalbėti, o rezultatas – gražesnė aplinka ir sutaupytos lėšos. Kauno savivaldybė skiria didelį dėmesį kokybei ir protingai kainai. Norime, kad kiekvieną gyventoją ir miesto svečią mūsų visų kartu puoselėjama aplinka tik džiugintų“, – sakė Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Renginyje pristatyta viešųjų erdvių tvarkymo ir želdinių priežiūros kokybės standarto metodika „Crow“, kurios autoriai – olandai

Olandijoje ir Vokietijoje teritorijos prižiūrimos pagal vieningus „Crow“ sistemos nustatytus kokybės lygius. Kaip rodo surinkti duomenys, daugelis paslaugų minėtose šalyse – net dvigubai pigesnės nei Lietuvoje, o žolės pjovimas trimeriu apmokamas net penkiais kartais mažesne kaina nei Vilniuje ar kituose Lietuvos miestuose.

„Šios metodikos esmė – ne tik atliekamų darbų kaina, bet ir kokybė bei susikalbėjimas – aiškus susitarimas, ką perka užsakovas ir ką už tai gauna. Tai yra, ar rezultatas atitinka lūkesčius. Nelieka nesusipratimų, ginčų, darbai atliekami pagal poreikį. O paslaugos teikėjas įgyją motyvaciją – nuolat galvoti kaip visus procesus atlikti kuo optimaliau“, – teigė viešųjų erdvių kokybės standartų atstovė Lietuvoje, UAB „Optimus monitus“ vadovė Ala Kuzmickienė.

„Crow“ – Nyderlandų informacinė platforma infrastruktūrai, eismui, transportui ir viešųjų erdvių priežiūrai, pradėta diegti dar 1987 m.

Vilniaus apskrities savivaldybių atstovai su „Crow“ metodika dar galės susipažinti specialiuose mokymuose, kurie vyks lapkričio 15 d. Detali informacija skelbiama www.veks.lt.