Vėl stabdomas Nacionalinio stadiono statybos procesas

0
223

Lietuvos aukščiausias teismas nusprendė, kad Vilniaus miesto savivaldybė neteisėtai dėl dokumentų pateikimo trūkumo iš konkurso pašalino dar vieną dalyvį – UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“.

Teismas nusprendė, jog paskelbus koncesininko atranką konkurso kriterijus atitiko UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“ ir AB „Axis Industries“. Šios įmonės iki 2017 m. gruodžio 8 d. 12.00 val. Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje turėjo pateikti pasirašytą elektroninį pasiūlymą. Ieškovė į elektroninę sistemą įkėlė savo preliminarų pasiūlymą, tačiau nesugebėjo jo pasirašyti elektroniniu parašu. savivaldybė 2018 m. sausio 15 d. priėmė ginčijamą sprendimą, kuriuo iš esmės pripažinta, kad minėtas pateiktas pasiūlymas neatitinka konkurso sąlygų ir nepriimamas.

Beje, pirmosios ir apeliacinės instancijos teismai UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“ ieškinį atmetė.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas tenkino ieškovės ieškinį iš esmės, panaikino ginčijamus sprendimus, įpareigojo savivaldybę priimti ieškovės preliminarų pasiūlymą bei spręsti dėl tolesnio jos dalyvavimo konkurse. Kasacinis teismas taip pat savo iniciatyva pritaikė laikinąją apsaugos priemonę – įpareigojo savivaldybę nesudaryti koncesijos sutarties su AB „Axis Industries“, iki nebus priimtas ir įvertintas ieškovės pasiūlymas bei priimtas galutinis sprendimas dėl konkurso rezultatų.

Ši Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.