Vėl vykdoma benamių kačių sterilizacijos programa

0
279

Sausio mėnesį sostinėje išoperuota 14 kačių, vasarį – 41-a. Bendradarbiaujant su Vilniaus gyvūnų globos namų specialistais  pernai sterilizuotos 706-ios katės, 2017 m. – 590, 2016 m. – 392-i. Programa „Pagauk-Sterilizuok-Paleisk“ (PSP) vykdoma jau aštuntus metus iš eilės.

„Sterilizacija – humaniškas ir mažiausiai streso sukeliantis sulaukėjusių ar benamių kačių populiacijos kontrolės būdas. Benamių kačių populiacijos valdymas PSP priemonėmis populiarus visame pasaulyje: katės sugaudomos, sterilizuojamos ir grąžinamos į tas pačias vietas, kur jos buvo sugautos. Sterilizuotos katės gina savo teritoriją ir į ją neįleidžia kitų kačių – taip užkertamas kelias seksualiai aktyvių kačių imigracijai, efektyviai kontroliuojamas kačių prieaugis. PSP ne tik užkerta kelią nekontroliuojamam kačių dauginimuisi, bet ir ligų, ypač pasiutligės, plitimui. Be to, puslaukinės katės efektyviai kontroliuoja ir graužikų populiaciją mieste.

Amerikos veterinarijos gydytojų asociacijos duomenimis, net 76 proc. respondentų JAV teigiamai vertina šios programos veiklą, gyventojai ženkliai mažiau skundžiasi dėl benamių kačių sukeliamų problemų“, – teigiama UAB „Grinda“ pranešime.