Verslininkai pasipiktino

0
276

Dėl prokurorų sprendimo stabdyti statybas Vilniaus senamiesčio Žygimantų gatvėje projekto vystytojai teisėsaugininkus apkaltino skubotais sprendimais, o Kultūros paveldo departamento (KPD) darbuotojus nekompetencija.

„Projektas „Žygimantų 12” nepažeidžia viešojo intereso, o Kultūros paveldo departamentas, priimdamas neatsakingus sprendimus, vadovaujasi ne įstatymais, bet, inicijuodamas jų pakeitimus bei užsiimdamas manipuliacijomis, siekia visuomenei ir verslui nesuprantamų tikslų, už kurių galimai stovi konkretūs asmenys”, – mano kompanijos REWO vadovas Edvinas Malevskis.

Pasak jo, iš šiuo metu sąmoningai užvirtos isterijos verslininkams kyla klausimai, ar KPD viduje yra aiški sprendimų priėmimo tvarka ir kas turi prisiimti atsakomybę bei nuostolius už šios valstybės institucijos sprendimus, kurie prieštarauja vienas kitam: vieną dieną leisti, o kitą – drausti.

„Ir dar vienas klausimas – kam naudinga šita netvarka? Tikrai ne visuomenei ir ne kultūros paveldo saugojimui. Kultūros paveldo departamentas kreipėsi į prokuratūrą, skųsdamas savo paties „galimai neteisėtą” sprendimą išduoti statybos leidimą projektui „Žygimantų 12”. Kitaip tariant – KPD į prokuratūrą kreipiasi kaltindamas pats save neteisėtais veiksmais. Prokuratūra, kaip matyti iš jos pareiškimo, nesusipažinusi su projekto eiga, skuba kreiptis į teismą dėl statybos leidimo panaikinimo. Mums nesuvokiamas toks puolimas prieš projektą, kurį vykdome laikydamiesi visų teisės aktų ir kultūros paveldo apsaugos reikalavimų”, – sakė E. Malevskis.

Plėtotojai teigia, jog projektas buvo kuriamas, derinamas ir koreguojamas pagal projektavimo sąlygas, gautas iš visų atsakingų ir įgaliotų institucijų, tame tarpe ir KPD nuo 2011 m.

Gindama viešąjį interesą Vilniaus apygardos prokuratūra kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydama panaikinti statybos leidimą daugiabučiam pastatui Vilniaus senamiestyje statyti praėjusios savaitės pabaigoje.