Vežė kontrabandinių baltarusiškų rūkalų už porą milijonų eurų. Tai vienas iš didžiausių sulaikymų šiemet

0
221

Naktį iš gegužės 1-osios į 2–ąją Kybartų kelio poste muitinės pareigūnai sulaikė iš Rusijos Kaliningrado srities važiavusį krovininį vilkiką, aklinai prikrautą cigarečių dėžių. Iš viso mašinoje rasta 1300 pakuočių, kurių vertė – daugiau, nei 2 mln. eurų. Oficialiai deklaruoto krovinio – polietileno granulių vilkike nebuvo.

Muitinės pareigūnai jau nuo 2018 m. fiksuoja suaktyvėjusį cigarečių kontrabandos gabenimą iš Rusijos Kaliningrado srities.

Jei 2017 m. pasienyje su Rusija tebuvo sulaikytas vos 1 proc. (1, 17 mln. vnt.) bendro Lietuvoje sulaikytų kontrabandinių cigarečių kiekio, tai 2018 m. šis skaičius jau pasiekė 11 proc. (13 mln. 500 tūkst. vnt.).

Šiais metais du didžiausi cigarečių kontrabandos sulaikymai jau įvyko būtent pasienyje su Rusijos Kaliningrado sritimi. Be aukščiau aprašyto gegužės 1–osios sulaikymo Kybartuose, ten pat vasario 1 d. buvo sulaikytas kitas vilkikas. Šia mašina vežta 675 tūkst. pakelių rūkalų – daugiau nei 2 mln. eurų vertės cigaretės buvo paslėptos tarp oficialiai gabento tamprios pakavimo plėvelės krovinio.

 

Muitinės kriminalinės tarnybos informacija