Vieną iš Baltarusijos opozicionierių siekiama įkalinti 19 metų griežtojo režimo kolonijoje

0
144

Įvairiausiais nusikaltimais kaltinamas buvęs pretendentas į prezidento postą Valerijus Cepkalo bus teisiamas už akių, nes Latvijos generalinė prokuratūra dar 2021 metų liepą atsisakė jį išduoti A. Lukašenkos režimui.

V. Cepkalo kaltinamas kyšininkavimu, piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, žalos stambiu mastu padarymu, ekstremistine veikla, piniginių lėšų rinkimu ir pasisavinimu, šmeižtu prezidento atžvilgiu, melagingos Baltarusiją diskredituojančios informacijos platinimu, nesantaikos kurstymu, raginimu įvykdyti teroristinį išpuolį ir kt.

Bendra ieškinių suma siekia apie 800 tūkst. eurų.

V. Cepkalo, kurį Baltarusijos centrinė rinkimų komisija atsisakė įregistruoti kandidatu į prezidentus, išvyko iš šalies 2020 metų liepos pabaigoje su dviem vaikais, kai sužinojo, kad jį ruošiamasi sulaikyti.

Vieni bėga nuo paskutinio Europos diktatoriaus, kiti mielai lanko jo šalį

Kai kitokio gyvenimo siekiantys baltarusiai ieško prieglobsčio Europos Sąjungoje ir jį randą, Lietuvos, Latvijos bei Lenkijos piliečiai viliojami atvykti dėl pigesnių kruopų, degalų ar kitų akcizinių prekių, taikant jiems bevizį režimą.   

Oficialusis Minskas džiaugiasi, jog tokių būdu nuo sausio 1 d. jau apsilankė 66 500 Lietuvos piliečių, 21 000 Latvijos gyventojų ir 9 000 lenkų.

Nuo bevizio režimo pradžios iš Lietuvos atvyko 315 000, iš Latvijos 136 000 ir 30 500 iš Lenkijos.

Keliaujantys į A. Lukašenkos parankinių valdomą šalį įspėjami, jog gali būti verbuojami ir provokuojami užsiimti neleistina veikla. O iškilus problemų su vietos teisėsauga, padėtis gali tapti labai komplikuota.