Vieni iš pirmųjų Vilniuje Kalėdas pradėjo švęsti „Lietuvos geležinkeliai“

0
190

Pranešama, jog stoties rajone žiemos šventės šiemet bus švenčiamos neįprastai. Geležinkelio  teritorijoje įsikurs alternatyvus Kalėdų miestelis.

Bendruomeniškumą ir jaunųjų menininkų kūrybiškumą skatinantis renginių ciklas „Šv. (šventinė) Stotis: Nepriklausomas Kalėdų miestelis” startuos lapkričio paskutinį šeštadienį netradicinės eglutės įžiebimo renginiu Geležinkelių lauko muziejuje.

Miestelyje taip pat veiks gatvės maisto turgus, kur šefai gamins maistą, vyks muzikos atlikėjų pasirodymai, organizuojamos kūrybinės dirbtuvės, o nuo gruodžio – į miestelį pakvies Kalėdų mugė, įsikursianti Vilniaus geležinkelio stoties pagrindinėje salėje.

„Įgyvendindami „Vilnius Connect” projektą Geležinkelio stoties teritoriją norime paversti traukos centru, kuris jungtų žmones ir suteiktų jiems naujų patirčių. Esame atviri drąsioms ir kūrybiškoms idėjoms, tad tikimės, kad pirmą kartą startuosiantis renginių ciklas miestiečius ir svečius užkrės šventinėmis nuotaikomis” sakė „Lietuvos geležinkelių” generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Stoties rajonas keičiasi

Prie renginio ciklo prisidedančios Vilniaus savivaldybės meras Remigijus Šimašius sakė, jog stoties rajono laukia dideli pokyčiai.

„Ši šventė – dar vienas ženklas, kaip sparčiai ir kokia įdomia kryptimi keičiasi stoties rajonas. Vilniaus centras turi peržengti geležinkelį ir plėstis į pietus, ir, esu tikras, anksčiau du miesto rajonus skyrusi stotis jau po kelerių metų po pokyčių taps jungiamąja rajonų dalimi. Ir kartu formuos naują Geležinio Vilniaus veidą”, sakė R. Šimašius.

Idėja tiems, kas nori švęsti kitaip

Vienas iš renginių ciklo „Šv. (šventinė) Stotis: Nepriklausomas Kalėdų miestelis” organizatorių Darius Kupliauskas teigia,  jog 2018-ieji turi būti, kai Vilnius tampa toks kaip kitos Europos sostinės, kurios jau organizuoja alternatyvius renginius savo miestiečiams ir svečiams.

„Jau kelis metus su komanda mąstėme apie alternatyvų Kalėdų miestelį ir vis didėjantį žmonių norą švęsti kitaip arba tiesiog – taip kaip nori!  Organizuodami renginių ciklą „Šv. (šventinė) Stotis: Nepriklausomas Kalėdų miestelis” didelį dėmesį skyrėme kokybei, estetikai bei įvairovei kuri yra būtina šiandienos vartotojui. Tikime, jog mūsų lankytojus sujungs kitoks požiūris į šventes”, teigė D. Kupliauskas.

 „Lietuvos geležinkeliai” Vilniaus geležinkelio stoties teritorijoje įgyvendina modernizavimo projektą „Vilnius Connect”. Jis apims mobilumo, modernių biurų, prekybos, paslaugų ir pramogų parką. Įvairias transporto rūšis apjungiantis „Vilnius Connect” centras atitiks Berlyno, Frankfurto, Vienos geležinkelio stočių koncepciją, kai vienoje vietoje galima gauti platų paslaugų spektrą – maitinimą, apsistojimą, biuro nuomą.