Vieni mėto, kiti gaudo – kontrabandininkai su cigarečių ryšuliais „žaidė tinklinį“

0
275

Naudodamiesi vaizdo stebėjimo sistema Pavoverės pasienio užkardos pareigūnai susekė, kaip į Lietuvos teritoriją Švenčionių rajone pateko 3 tūkst. pakelių kontrabandinių rūkalų. Pasieniečiai sulaikė du juos pasiimti atėjusius vyrus.

Stebėdami ruožą prie Prienų kaimo sienos sergėtojai pamatė, kaip iš miško Lietuvos pusėje prie apsauginės tvoros prieina du asmenys. Tuo pat metu Baltarusijos pusėje pasirodė trys ryšuliais nešini žmonės ir pradėjo juos per sienos liniją mėtyti esantiesiems Lietuvos pusėje.

Pasieniečiams žaibiškai sureagavus ir nuvykus į įvykio vietą, du Lietuvos pusėje buvę kontrabandininkai sulaikyti.

Abu vyrai neturėjo asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų, tačiau VSAT pareigūnai išsiaiškino, kad tai yra 21-erių ir 22-ejų Švenčionių rajono gyventojai. Šalia pasieniečiai aptiko ir iš Baltarusijos įmestus 6 ryšulius, įvyniotus į polietileno plėvelę. Juose buvo 3000 pakelių cigarečių „Fest“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

Ignalinos pasienio rinktinės pareigūnai dėl neteisėto akcizais apmokestinamų prekių gabenimo abiem Švenčionių rajono gyventojams pradėjo administracinę teiseną. Jiems gresia baudos nuo 4 iki 6 tūkst. eurų. Taip pat abiem vyrams už pakartotinai padarytus administracinius nusižengimus pažeidžiant pasienio teisinį režimą reglamentuojančius teisės aktus, t. y. asmens tapatybės dokumentų neturėjimą, gresia baudos nuo 90 iki 100 eurų.

Po apklausų Švenčionių rajono gyventojai paleisti.

 

VSAT Ignalinos pasienio rinktinės inf.