Viešajam transportui skyrė iki šiol aukščiausią įvertinimą

0
208

Vilniuje rekordiškai atnaujinus autobusų bei troleibusų parką, auga ir keleivių pasitenkinimas viešuoju transportu. SĮ „Susisiekimo paslaugos“ atlikus naujausią keleivių apklausą paaiškėjo, kad sostinės autobusus ir troleibusus jie įvertino 8 balais iš 10. Tai yra aukščiausias pasitenkinimo viešuoju transportu įvertinimas per visą apklausų vykdymo istoriją.

„Viešojo transporto atnaujinimas yra viena tų sričių, kurią miestiečiai tikrai pastebi ir vertina – Vilniuje kelionių autobusais ir troleibusais kokybė ryškiai pasikeitusi. Artimiausias žingsnis yra ne tik naujas, patogus, tačiau ir pažangus viešasis transportas – šiuo metu vyksta pirmųjų elektrinių autobusų pirkimas. Iki 2020 m. užbaigus dar vieną ambicingą viešojo transporto atnaujinimo etapą Vilnius taps kone naujausią autobusų parką Europoje turinčia sostine – jame neliks senesnių nei 7 metų autobusų“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Atnaujinimas nesustos

Didelę įtaką augančiam pasitenkinimo viešuoju transportu įvertinimui turėjo rekordinis parko atnaujinimas – sostinėje jau važiuoja 250 naujų autobusų, 25 nauji troleibusai, o iki vasario pabaigos laukiama atvykstant dar 16 troleibusų.

Naujose viešojo transporto priemonėse keleiviai turi galimybę kelionės metu įkrauti savo išmaniuosius įrenginius, pasinaudodami specialiomis USB jungtimis. Keleiviams skirtame salone ir vairuotojo darbo vietoje veikia kondicionieriai. Taip pat autobusuose įdiegta keleivių informavimą palengvinančių technologinių sprendimų: LCD ekranai bei LED švieslentės-maršrutų rodyklės. Be to, tiek autobusų viduje, tiek išorėje įrengtos vaizdo kameros, kurios padės užtikrinti didesnį keleivių saugumą ir lengviau surasti paliktus daiktus.

Apklausos metu vilniečiai taip pat galėjo pateikti savo nuomonę, ką dar būtų galima padaryti, kad kelionės viešuoju transportu taptų patrauklesnės. Didžioji dalis – 43 proc. – respondentų nurodė, jog autobusai ir troleibusai ir toliau turėtų būti atnaujinami, 16 proc. mano, kad jie turėtų kursuoti dažniau ir būti talpesni.

Iki 2020 m. sostinės autobusų parkas pasipildys dar 135 naujomis transporto priemonėmis – 5 elektra varomais, 70 hibridinių (20 vnt. triašių ir 50 vnt. dviašių), 50 triašių suspaustomis gamtinėmis dujomis varomų ir 10 mažos talpos autobusų. Planuojama autobusų įsigijimo sandorio vertė yra 38,5 mln. eurų, o pats pirkimas bus finansuojamas lizingo būdu įmonės UAB „Vilniaus viešasis transportas“ lėšomis.

 

Vilniaus m. savivaldybės informacija