Vievio gyventojai, nužudžiusiai dukrą, siūloma skirti priverstinį gydymą

0
33

Vilniaus apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl Elektrėnų savivaldybėje, Vievyje, nužudytos mažametės mergaitės (gim. 2018 m.). Savo dukrą nužudžiusi moteris (gim. 1991 m.) nebus teisiama, nes jai nustatytas psichikos sutrikimas. Įvertinęs ikiteisminio tyrimo metu surinktus faktinius duomenis bei ekspertų išvadas, Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiasis prokuroras šiandien Vilniaus apygardos teismui perduotoje byloje prašo moteriai taikyti priverčiamąsias medicinos priemones.

Iškvietimo į Vievį policijos pareigūnai ir greitosios medicinos pagalbos medikai sulaukė š. m. balandžio 6-osios pavakarę. Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, metu nustatyta, kad mažametę bejėgiškos būklės mergaitę vonioje nuskandino jos motina. Atsižvelgiant į moters sveikatos būklę, po sulaikymo ji buvo prižiūrima medikų specializuotose gydymo įstaigose.

Tyrimo metu įtariamajai buvo skirta stacionari teismo psichiatrijos ir teismo psichologijos ekspertizė. Ją atlikę specialistai pateikė išvadas, kad dėl psichikos sutrikimo moteris nusikaltimo įvykdymo metu negalėjo suvokti veikos pavojingumo ir valdyti savo veiksmų. Specialistai konstatavo, kad moteriai rekomenduojamas priverstinis gydymas – stacionarinis stebėjimas specializuotoje psichikos sveikatos priežiūros įstaigoje bendro stebėjimo sąlygomis.

Prokuratūros informacija