Vilkikų slėptuvėse gabena ne tik cigaretes, bet ir vietnamiečius

0
183

Kalvarijos pasieniečiai į areštinę uždarė krovininio vilkiko vairuotoją iš Druskininkų, nelegaliai gabenusį 15 migrantų iš Vietnamo. Teisės į Lietuvą atvykti neturėjusius užsieniečius Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai aptiko susigrūdusius puspriekabės daiktadėžėse.

Pareigūnai ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu esančioje automobilių aikštelėje stovėjusį „DAF“ su puspriekabe „Schmitz“ nusprendė patikrinti.

Šioje aikštelėje šalia kelio Marijampolė – Suvalkai įprastai atsipūsti sustoja įvairiais maršrutais krovinius gabenantys tolimųjų reisų vairuotojai.

Lietuviškais numeriais pažymėtą vilkiką „DAF“ su puspriekabe vairavęs 28 metų Druskininkų gyventojas VSAT pareigūnams pateikė nepriekaištingus transporto priemonės registracijos dokumentus. Tvarkingi buvo ir vyro turėti kelionės dokumentai.

Tačiau didžiausias netikėtumas pasieniečių laukė apžiūrint pačią puspriekabę. Paaiškėjo, kad abiejuose jos šonuose esančiose standartinėse daiktadėžėse sugulę tūno trylika vyrų ir dvi moterys. Jie VSAT pareigūnams ištiesė Vietnamo piliečių pasus. Juose, kaip įprasta tokiais atvejais, nebuvo vizų, suteikiančių teisę dokumentų savininkams legaliai atvykti ir būti Šengeno erdvėje.

Vienoje daiktadėžėje buvo susigrūdę devyni asmenys, kitoje – šeši. Jose patiestos kartoninių dėžių ir polietileno plėvelės atraižos, kurios atstojo gultus.

Sulaikytų migrantų amžius – nuo 16 iki 47 metų.

Varėnos pasieniečiai dėl neteisėto asmenų gabenimo per valstybės sieną pradėjo ikiteisminį tyrimą. VSAT pareigūnai aiškinasi vilkiko kelionės maršrutą. Vairuotojas po apklausos uždarytas į areštinę. Migrantai laikinai saugomi Kalvarijos užkardoje.

Juos neteisėtai gabenusiam Druskininkų gyventojui gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

 

VSAT informacija