Vilniaus aplinkosaugininkai Panerių seniūnijoje nustatė du šiferio atliekomis atsikračiusius asmenis ir paėmė jų transporto priemonę

0
17

Vilniaus aplinkos apsaugos inspekcijos (AAI) pareigūnai 2023 m. kovo 21 d. gavo pilietiško asmens vaizdo įrašą, kaip Kazbėjų g. iš baltos spalvos mikroautobuso atsikratoma pavojingosiomis atliekomis. Atlikdami tyrimą, aplinkosaugininkai nustatė du asmenis, teritoriją užteršusius 3,4 kub. m pavojingųjų (turinčių asbesto) atliekų. 

Per tyrimą rasta ir paimta transporto priemonė, kuria atliekos buvo vežamos ir iš kurios jomis atsikratyta. 

Departamentas atkreipia dėmesį, kad pagal Administracinių nusižengimų kodekse numatytus administracinius nusižengimus gali būti skiriamas administracinio nusižengimo padarymo įrankių, kuriais atliekomis buvo atsikratoma, transporto priemonių, kuriomis atliekos buvo vežamos ir atliekomis atsikratoma, ir kitų administracinio nusižengimo padarymo priemonių konfiskavimas.

Beje, 2023 m. kovo 31 d. toje pačioje vietoje Kazbėjų g. Vilniaus AAI pareigūnai nustatė kitą asmenį, teršiantį aplinką atliekomis. Jis patrauktas administracinėn atsakomybėn.  

Atliekant tyrimą paaiškėjo, kad šis asmuo Europos Sąjungos teritorijoje yra nelegaliai. Balandžio 13 d. Vilniaus AAI pareigūnai jį rado ir perdavė policijos pareigūnams. 

Primename, kad dar vasarį departamento pareigūnai pradėjo tyrimą dėl teršimo atliekomis Vilniaus mieste Kazbėjų g. Departamentas taip pat kreipėsi į Lietuvos policijos departamentą dėl automobilio numerių klastojimo ir į Jungtinį operacijų centrą. Pagrindinis asmuo teisėsaugai gerai žinomas ir daug kartų baustas, bet, kaip įtariama, toliau organizuoja nelegalią veiklą, įtraukdamas ir kitus asmenis.  

AAD informacija