Vilniaus apskrities rajonuose rinkėjai dar smarkiai palaiko kai kuriuos V. Tomaševski partijos kandidatus, tačiau vis labiau žvalgosi į dešiniuosius: jie turi kiek daugiau galimybių antrajame ture

0
219

Krašto gyventojai balsavo 8-iose rinkimų apygardose, kurių ribos baigiasi ir kitose 4-iose apskrityse: Utenos, Panevėžio, Kauno ir Alytaus.

„Nalšios pietinėje“ balsavo dalis Švenčionių rajono gyventojų. Į antrąjį turą pateko Gintautas Kindurys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ir buvęs darbietis, dabar socialdemokratas Šarūnas Birutis. Abu surinko kiek daugiau nei po 18 proc. Zbignev Jedinskij iš Valdemaro Tomaševski partijos liko tik 4-oje vietoje.

„Molėtų – Širvintų“ rinkėjai dar lauks Jono Pinskaus (24,01 proc.) iš Lietuvos socialdemokratų darbo partijos ir Valentino Stundžio (18,76 proc.) iš Tėvynės sąjungos dvikovos. Tikrasis socialdemokratas Algirdas Sysas liko tik šeštas (6,78 proc.)

„Nemenčinės“ dvikovoje – Rita Tamašunienė, Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga (37,45 proc.) ir Justas Džiugelis, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (20,92 proc.). Trečioje vietoje liko Laisvės partijos žmogus, o 7-oje socialdemokratas Algis Šatas (2,76 proc.).

„Šalčininkų – Vilniaus“ apygardoje Beata Petkevič iš Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos su 59 proc. jau išrinkta į Seimą. Antroje vietoje – Darbo partija; trečioje – Lietuvos socialdemokratų partija; ketvirtoje – Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai; penktoje – Lietuvos socialdemokratų darbo partija; ir paskutiniai, šeštoje vietoje, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis.

„Medininkų“ apygardoje Seimo nariu jau tapo Česlavas Olševski, gavęs 52,77 proc. Visi likę kampanijos dalyviai pasiskirstė taip: Robert Duchnevič, Lietuvos socialdemokratų partija (14,10 proc.); Vaidas Augūnas, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (11,37 proc.); Miroslav Tylingo, Lietuvos socialdemokratų darbo partija (7,13 proc.); Liudas Kaškonas, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis 4,64 proc.); Zygmunt Klonovski, Lietuvos žaliųjų partija (4,52 proc.).

„Trakų – Vievio“ rinkėjai į antrą turą pasiuntė Editą Rudelienę iš Liberalų sąjūdžio su 24,19 proc. balsų ir Kęstutį Vilkauską iš Lietuvos socialdemokratų partijos su 15,87 proc. balsų. Antanas Guoga – trečias, Stasys Šedbaras – ketvirtas, Kęstutis Daukšys – aštuntas.

„Kaišiadorių – Elektrėnų“ toliau kovos Audronius Ažubalis, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai ir Silva Lengvinienė, Laisvės partija. Abu surinko po 16 proc. Kiti dalyviai pagal vietas iš: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Darbo partijos, Lietuvos socialdemokratų partijos, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio ir kt.

„Deltuvos pietinėje“ apygardoje savo balsus atidavė dalis ukmergiškių. Pastarieji antrajame rinkimų ture rinksis iš Agnės Balčiūnienės, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (21,53 proc.) ir Juozo Varžgalio, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (18,50 proc.).

Sensacijos vos nepateikė Kristupas Augustas Krivickas, Centro partija – tautininkai (17,46 proc.). Tik penkta liko Loreta Graužinienė (9,77 proc.).