Vilniaus apskrityje nuo metų pradžios aplinkosaugininkai uždarė jau septintą transporto priemonę

0
86

Trakų aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė asmenį, statybinėmis atliekomis atsikračiusį namų valdos sklype Elektrėnų  savivaldybėje, ir paėmė transporto priemonę, kuria buvo padarytas pažeidimas.  

Birželio 2 d., reaguodami į pranešimą, kad iš sklypo Vievyje išvežamos griaunant pastatą susidariusios nepavojingosios mišrios statybinės atliekos ir gali būti perduodamos ne atliekų tvarkytojams, iškart nuvyko į nurodytą vietą. Sklype buvo pastebėtas traktorius su frontaliniu krautuvu, bet krovos darbai nevyko. 

Norėdami tiksliai išsiaiškinti aplinkybes, Trakų pareigūnai nutarė sklypą stebėti. Netrukus ten atvažiavo krovininis automobilis ir į jį traktoriumi buvo sukrautos mišrios statybinės atliekos. 

Stebint automobilio judėjimą, aplinkosaugininkų įtarimas pasitvirtino: atliekos buvo pervežtos į Vievininkų kaimą ir išpiltos namų valdos sklype. Pareigūnai išmatavo, kad buvo atvežta apie 14,1 kub. m nepavojingųjų statybinių atliekų. 

Kadangi atliekų, kuriomis buvo užteršta aplinka, kiekis viršija 5 kub. m, birželio 7 d. transporto priemonė, kuria padarytas pažeidimas, buvo paimta ir bus sprendžiama dėl jos konfiskavimo. Taip pat atliekamas tyrimas dėl administracinio poveikio priemonių taikymo.

Atkreiptinas dėmesys, kad pagal Administracinių nusižengimų kodeksą Atliekų tvarkymą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų nevykdymas numato atsakomybę atliekų turėtojui, kuris perdavė neturintiems teisės surinkti, vežti ir (ar) apdoroti atliekas asmenims, atliekų vežimu užsiimančiam asmeniui, kuris neturi teisės surinkti ir vežti atliekų, atliekų surinkimu užsiimančiam asmeniui, kuris neturi teisės priimti atliekų. Už šiuos pažeidimus bauda gali siekti 2900 eurus. 

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai iš neteisėtų šiukšlių vežėjų ir (ar) tvarkytojų per šiuos metus yra paėmę septynias transporto priemones: penkias Vilniaus mieste ir rajone, vieną Ukmergės rajone ir Elektrėnuose.

Aplinkos apsaugos departamento informacija