Vilniaus Gaonas – iškili asmenybė, vienijanti Lietuvą ir Izraelį, Lietuvą ir tarptautinę žydų bendruomenę

0
262

Minime didžiojo Lietuvos rabino, iškiliausio litvakų kultūros atstovo, XVIII amžiaus išminčiaus, religinės minties lyderio Elijo ben Saliamono Zalmano (Vilniaus Gaono) 300-ąsias gimimo metines.

Šios sukakties proga Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pažymėjo, kad Vilniaus Gaono vardas išgarsino Vilnių kaip Šiaurės Jeruzalę ir įkūnijo Lietuvos žydų mokslingumo šlovę. Jo galingas intelektas ir erudicija lėmė, kad Vilnius tapo dvasiniu žydų centru, garsėjusiu visame pasaulyje.

Pagerbdamas didžiausio religinio ir moralinio autoriteto Vilniaus Gaono atminimą, Ministras Pirmininkas išreiškė įsitikinimą, kad Vilniaus Gaonas visada bus  Vilniaus ir Lietuvos žydų simbolinė figūra, įkūnijanti viltį ir tikėjimą, o jo palikimas prisidės prie bendražmogiškų vertybių puoselėjimo.

Lietuvos Seimas 2020-uosius paskelbė iškilaus XVIII amžiaus išminčiaus, kultūros atstovo Elijo ben Saliamono Zalmano (Vilniaus Gaono) ir Lietuvos žydų istorijos metais. Ši sukaktis taip pat įrašyta į 2020–2021 metų  UNESCO minimų sukakčių sąrašą.