Sostinėje sulaikytas narkotikų prekeivis ir jų pirkėjai

0
11

Dar šių metų sausį Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato pareigūnams iš nuolat skirtingų šaltinių gaunamos informacijos tapo žinoma, kad Vilniaus geležinkelio stotyje yra platinamos narkotinės ir psichotropinės medžiagos.

Dėl šios nusikalstamos veikos buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 1 d. (neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti) ir 259 str. 1 d. (neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo platinti.

Tyrimo metu buvo nustatytas policijai gerai žinomas, anksčiau už analogiškus nusikaltimus teistas asmuo (gimęs 1982 m.), kuris neteisėtai disponavo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, taip pat jas ir platino. Taip pat nustatyti ir asmenys, kurie iš šio prekeivio įsigydavo narkotikus savo vartojimui. Šie asmenys taip pat policijos pareigūnams gerai žinomi dėl nuolatinių smulkių vagysčių iš negyvenamųjų patalpų, parduotuvių ir kt.

Šių metų sausio mėn. Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato pareigūnai kartu su kolegomis iš Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato pareigūnai bei kitų surengė operaciją – skirtinguose sostinės rajonuose su įkalčiais sulaikė narkotikų pardavėją ir jo „klientus“, narkotinių medžiagų pirkėjus (gimusius 1976 m. ir 1993 m.).

Atliktų kratų metu buvo išimtos skirtingų dydžių pakuotės su narkotine medžiaga – karfentaniliu, vadinamu „fentanilas“ arba „fenas“. Ši narkotinė medžiaga yra sintetinė, dabar jau retai sutinkamo „heroino“ pakaitalas.

Po sulaikymo narkotikų platinimą organizavusiam įtariamajam teismas skyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą, kitiems sulaikytiems asmenims paskirtos lengvesnes kardomosios priemonės.

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato informacija