Vilniaus klinikinei ligoninei – 60

0
247

Anuomet ligoninėje buvo vos du skyriai. Šiandien modernioje ir šiuolaikiškoje gydymo įstaigoje veikia penkios klinikos, 51 skyrius, teikiamos beveik visos medicinos gydymo ir konsultavimo paslaugos, specialistai dirba su aukščiausios technologijos įranga. Vakar pasaulį išvydo jau 144 000–oji šios ligoninės naujagimė.

Per metus ligoninėje atliekama apie 7000 operacijų, priimama apie 6000 terapijos pacientų, Akušerijos ginekologijos klinika pasirūpina daugiau kaip 6000 pacienčių.

„Antakalnio klinikinėje ligoninėje gimsta beveik 27 proc. Vilniaus ir net 5 proc. mažųjų Lietuvos gyventojų. Didžiuojamės, kad vis daugiau gimdyvių pasitiki mūsų klinikos specialistais ir vieną svarbiausių savo gyvenimo įvykių atiduoda į mūsų rankas“, – sako Akušerijos ir ginekologijos klinikos vedėjas gydytojas akušeris ginekologas Ričardas Daunoravičius.

Šiandien atidarytas ir naujas Litotripsijos kabinetas, kuriame bus gydomi vilniečiai sergantys inkstų ir šlapimtakių akmenlige, kuri kasmet Lietuvoje diagnozuojama daugiau nei 1000 gyventojų.

Parengta pagal Vilniaus miesto savivaldybės informaciją