Vilniaus miesto ir Elektrėnų savivaldybės ramina gyventojus dėl pasklidusių žinių apie radiacinio fono padidėjimą

0
315

Pranešimai apie pavojų, susijusį su Baltarusijos atomine elektrine ir raginimus gyventojams gerti kalio jodido tabletes bei būti uždarose patalpose, paplito SMS žinutėms ir socialiniuose tinkluose.

„Radiacinės saugos centras informuoja, kad Lietuvos radiacijos lygio  stebėjimo stotyse (RADIS) šiomis dienomis nėra fiksuota  gamtinio jonizuojančiosios spinduliuotės fono pokyčių. Todėl gyventojams nėra jokio pagrindo nerimauti ar vartoti kalio jodido tabletes, kurios yra skirtos tik skydliaukės apsaugai nuo žalingo radioaktyviojo jodo poveikio.

RADIS sistemos teikiami aplinkos dozės galios matavimų rezultatai yra nuolatos stebimi, todėl apie gresiantį pavojų, susijusį su  radioaktyviųjų medžiagų pasklidimu aplinkoje, gyventojus atsakingosios institucijos informuotų nedelsiant“, – rašoma savivaldybių pranešimuose.