Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vadovui Narimantui Markevičiui ir 4 gydytojams pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo

0
345

Vilniaus apygardos prokuratūra vadovauja Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atliekamam ikiteisminiam tyrimui dėl įtariamo kyšininkavimo Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje. Įtarimai pareikšti 5 asmenims: ligoninės vadovui ir 4 gydytojams. Šis ikiteisminis tyrimas pradėtas gavus paciento pranešimą apie galimai reikalaujamą kyšį.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojai reikalaudavo ir priimdavo iš pacientų kyšius už medicininių paslaugų suteikimą, operacijų atlikimą. Kyšių sumos galėjo siekti nuo 100 iki 400 Eur už medicininę paslaugą.

Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vadovui Narimantui Markevičiui ir 4 gydytojams pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo. Visiems įtariamiesiems skirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti ir nebendrauti su nustatytais asmenimis. Tyrimui vadovaujantis prokuroras kreipėsi į teismą dėl ligoninės vadovo nušalinimo nuo pareigų 6 mėn. Teismo nutartimi N. Markevičius nušalintas ir nuo ligoninės direktoriaus, ir nuo gydytojo pareigų prokuroro prašytam terminui.

Ikiteisminį tyrimą atlieka STT Centrinė tyrimų valdyba. Tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Prokuratūros informacija