Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriumi paskirtas Adomas Bužinskas

0
57

Iki šiol A. Bužinskas ėjo administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas.

„Administracinio aparato valdymas dažnai yra nematoma, bet labai svarbi miesto valdymo dalis. Nuo to, kaip vyksta procesai mieste, priklauso, ar visas savivaldos mechanizmas veikia skaidriai ir efektyviai. Tik tokiomis sąlygomis Vilnius gali eiti į priekį, įgyvendinti naujus projektus ir kelti miesto gyventojų pasitenkinimo ir gyvenimo kokybės kartelę, todėl administracijos direktoriaus pareigas patikėjau ir viziją, ir patirtį turinčiam žmogui, su kuriuo pasitikėjimą kūrėme per ilgus bendro darbo Savivaldybėje metus“, – pažymėjo sostinės meras Valdas Benkunskas.

V. Bužinskas 2015 m. buvo išrinktas į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą ir ėjo tarybos nario pareigas iki 2019 m. Nuo 2019 m. dirbo sostinės savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju, buvo AB Vilniaus šilumos tinklai ir UAB Vilniaus vandenys valdybų pirmininkas.

„Mano ankstesnė patirtis savivaldos aparate man suteikė gana gilų supratimą, kaip miestas veikia ir kodėl kartais neveikia. Mano, kaip administracijos direktoriaus, tikslas bus sustiprinti tai, kas daroma teisingai, ir padaryti pokyčius ten, kur jie reikalingi. Jau dabar galiu pasakyti, kad turėsime struktūrinių pertvarkų, kuriomis sieksime optimizuoti vidinius procesus, Savivaldybės projektų valdymą, klientų aptarnavimą. Taip pat, toliau stiprinsime korporatyvinio valdymo standartus miesto įmonių grupėje“, – sakė A. Bužinskas.

Naujasis Vietos savivaldos įstatymas įnešė nemažai pokyčių, susijusių su Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigų traktavimu. Priešingai nei iki šiol, administracijos direktorius nebėra Savivaldybės vykdomoji institucija – jis laikomas mero politinio pasitikėjimo valstybės tarnautoju, vykdančiu Savivaldybės administracijos vadovo funkcijas. Vadovaujantis naująja tvarka, administracijos direktorių į pareigas vienasmeniškai skiria ir iš jų atleidžia meras.

Vilniaus m. savivaldybės informacija