Vilniaus oro uoste pasieniečiai sulaikė iš Ispanijos už nusikaltimą deportuotą Kauno rajono gyventoją: kriminalinių pėdsakų paliko trijose šalyse

0
135

VSAT pareigūnai išsiaiškino, kad šis vyras naudojosi, įtariama, suklastotu pasu. Be to, nustatyta, kad jo paiešką paskelbę buvo Lietuvos ir Suomijos teisėsaugininkai.

Vilniaus oro uoste dirbę pasieniečiai jau žinojo, kad penktadienį po vidurnakčio į sostinę iš Ispanijos reisu per Varšuvą bus grąžinamas Lietuvos pilietis. Jis iš Ispanijos buvo išsiųstas už padarytą nusikaltimą.

Nusileidus lėktuvui vyrą oro uosto pasieniečiai pristatė į savo užkardą. Įgulos perduotame voke kartu su kitais grąžintais dokumentais rastas ir, įtariama, suklastotas lietuviškas pasas. Juo deportuotasis, pirminiais duomenimis, naudojosi Ispanijoje. VSAT pareigūnai netrukus nustatė, kad šis dokumentas buvo išduotas kitam asmeniui, o ne jį turėjusiam Lietuvos piliečiui. Pasieniečiams pavyko išsiaiškinti ir tikrąją šio vyro tapatybę – tai yra Kauno rajono gyventojas.

Tuomet pradėjo aiškėti nauji jo biografijos faktai. Oro uosto pasieniečiai nustatė, kad Kauno rajono gyventojui klausimų turi ir Lietuvos, ir Suomijos teisėsauga. Jo kaip kaltinamojo Lietuvoje padarytu nusikaltimu paiešką 2020 m. birželio viduryje buvo paskelbusi Kauno policija. Be to, vyro nuo tų pačių metų gruodžio vidurio ieškojo ir Suomijos teisėsaugininkai. Lietuviui yra išduotas Europos arešto orderis.

Pasieniečiai Kauno rajono gyventoją sulaikė. Tą pačią dieną į Vilniaus oro uosto užkardą atvyko policijos konvojus, kuriam VSAT pareigūnai perdavė ir šį vyrą, ir jo turėtus dokumentus.

Pernai VSAT pareigūnai iš viso sulaikė 1066 asmenis, kurių dėl įvairių nusikaltimų ir nusižengimų ieškojo Lietuvos ir užsienio šalių teisėsauga. Šiemet sulaikyti 35 tokie ieškomieji.

2021-aisiais daugiausiai teisingumo vengusių asmenų – 776 – įkliuvo Vilniaus oro uoste dirbantiems pasieniečiams. Iš visų 1066 sulaikytųjų 1034 buvo Lietuvos piliečiai. Pasieniečiams taip pat įkliuvo 7 Ukrainos, po 5 Rusijos ir Jungtinės Karalystės, 4 Latvijos bei dar 7 valstybių piliečius.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės informacija