Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnai – vieni iš geriausių

0
234

Netoli sostinės baigėsi biatlono su šunimis varžybos. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad pernai triumfavusiems Pagėgių rinktinės pasieniečiams titulų apginti nepavyko.

Vyrų įskaitoje 10-ties km trasoje geriausiai pasirodė Vilniaus pasienio rinktinės Specialiosios paskirties komandos (SPK) kinologas Tomas Jacukevičius. Pasienietis ir jo dresuojamas šešerių metų vokiečių aviganis Toras distanciją įveikė per 56 minutes ir 30 sekundžių.

Antrą vietą užėmė praėjusių metų biatlono varžybose triumfavęs Pagėgių pasienio rinktinėje SPK tarnaujantis Vidas Bukauskas ir jo dvejų metų belgų aviganė Lara – 1 valanda 4 minutės ir 6 sekundės.

Trečias liko Andrejus Gračiovas su dvejų metų olandų aviganiu Herkumi. Vilniaus pasienio rinktinės Dieveniškių pasienio užkardoje tarnaujantis tandemas trasoje užtruko 1 valandą 4 minutes ir 51 sekundę.

Moterų įskaitoje geriausiai pasirodė Klaipėdos apskrities policijos patrulė Vita Mockutė su ketverių metų belgų avigane Troja. Šio dueto laikas – 1 valanda 22 minutės ir 17 sekundžių.

Antra vieta atiteko Deimantei Zybartienei iš Pagėgių rinktinės Bardinų pasienio užkardos. Kinologė ir jos dresuojama trejų metų belgų aviganė Koka trasoje užtruko 1 valandą 30 minučių ir 44 sekundes.

Abi šios pareigūnės dėl geriausiosios vardo rungėsi ir pernai, tačiau tuomet biatlono nugalėtoja tapo Deimantė, o Vita buvo antra.

Trečią vietą moterų įskaitoje iškovojo Ignalinos rinktinės Puškų užkardoje tarnaujanti kinologė Asta Drabunienė su dvejų metų vokiečių avigane Ilda – 1 valanda 35 minutės ir 17 sekundžių.

Varžybose, kuriose pirmąsyk su pareigūnais rungėsi ir civiliai, dalyviams teko važiuoti dviračiu, kartu su savo augintiniais šokti per barjerus, klampoti purvyne, šliaužti tuneliu, vamzdžiu, šaudyti, sulaikyti tariamus pažeidėjus.

Dvejose rungtyse keturkojai pareigūnai galėjo pasijusti privilegijuotais: tam tikrame trasos ruože kinologai savo augintinius turėjo vežti karučiu, kitame – nešti ant rankų.